Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kevés hely az egyetemi tantárg...

Kevés hely az egyetemi tantárgyaknál?

Figyelt kérdés

Akik most járnak egyetemre szintén tapasztalják azt, hogy szinte halászni kell a tantárgyra az üres helyeket? Kész szenvedés volt, mire sikerült felvennem 30 kreditet és még ebből sem minden biztos, mert több helyen csak várólistás vagyok, vagy kidobálnak, mert a felsőbbéveseknek kell a hely (ami persze érthető, hiszen nekik velem ellentétben már félévek tekintetében is kevesebb lehetőségük/idejük van teljesíteni ezeket a tárgyakat).

A baj csak az, hogy még a kötelezőknél is megy ez a harc (?!). Ez normális egyáltalán vagy csak a vírushiszti miatt van ez?


Első éves vagyok, tehát abszolút tapasztalatlan. Ez megszokott? Az előző években is így ment ez, vagy ez csak ennek az évnek a nagy ajándéka? Kinek hány kreditet sikerült felvenni?


Köszi a válaszokat!


(Szegedi egyetemen tapasztaltam ezt egyébként)



2020. szept. 10. 12:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ahogy néztem nálunk(SZTE-BTK) a legtöbb "kötelezően választható" tárgynál most eleve 500,vagy 999 helyet adtak meg,így mindenki felvette aki akarta. A sima szabválalnál nem,viszont nyugtasson a tudat,hogy a következő tárgyfelvételnél már az átlagod (is) nagyban számítani fog,így ha jól teljesítesz, akkor legközelebb nem kell "harcolni" a helyekért.
2020. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11 Ezt az átlagos szűrési lehetőséget nem is hallottam. Köszi.

Neked hány kreditet sikerült felvenni? Elsőéves vagy?

2020. szept. 10. 17:41
 13/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem, én most kezdtem a második évemet. Első félévben 30 kreditem volt, utána 38,és most pedig 37 (vagy 39). Azért kérdéses még,mivel nyáron csináltam egy coursera-s kurzust, remélhetőleg ehhez a félévemhez sikerül majd beszámíttatni. Egyébként ez is egy jó lehetőség, ezen kívül még az Óbudai egyetemnek is indulnak ilyen online kurzusai (viszont azokkal nincs tapasztalatom).
2020. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Feljelentkezni fel tudtam hogy mire akarok járni mind a két félévben előre de az órarendbe hogy mikor lesznek még nem pedig jövőhét után már kezdődne a tanítás és azt se tudjuk így hogy mi lesz hogy bekerülünk vagy nem.
2020. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. szept. 10. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!