Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Humán szakos pályaelhagyó...

Humán szakos pályaelhagyó pedagógus még 1 diplomát szerezzen vagy más úton induljon el?

Figyelt kérdés
Szeretnék hamarosan pályát váltani (jelenleg pedagógus vagyok). Azon töprengek egy ideje, hogy megéri-e elvégezni a METU Kommunikáció és médiatudomány szakot levelezőn. Levelezősként sajnos nincs időm beletanulni a média szakmába (gyakornoknak elmenni cégekhez, különböző egyetemi önképző körökben részt venni, versenyeken indulni, stb.). Attól tartok, hogy egy levelezős diplomával hátrányban lennék a nappalisokkal szemben és csak olyan jellegű munkát kapnék, amilyenre pedagógus diplomával is van esélyem. Nem szeretnék több százezer forintot kiadni azért, hogy 3 év múlva ott tartsak, ahol most. Ugyanakkor mindenképpen váltanék, mert kevés a fizu és leszívják az energiámat a gyerekek. Humán szakos pedagógus vagyok. Mit tudtok javasolni, merre induljak? Minden ötletre, tanácsra nyitott vagyok!

2020. szept. 11. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Nem mindegy, milyen szakos vagy. Nyelvtanárként szerintem másoddiploma nélkül is vannak jó lehetőségek (korábbi angoltanárom pl. jópár éve az Európai Parlamentben tolmácsol, hasonló okok miatt). Ha történelem vagy magyar szakos vagy, az nehezebb ügy.

Magam is felnőtt fejjel lettem újra egyetemista (igaz, egy nem-humán területről klasszikus STEM-irányba). Nyilván TDK-zni nem tudok, mert dolgozni kell, de nem gondolom, hogy behozhatatlan hátrányban lennék a nappalisokhoz képest. Ha más nem, a munkáltatók látni fogják, hogy fel tudok mutatni egy jó adag kitartást és időmenedzsmentet. Szóval ez önmagában ne legyen visszatartó erő.

Azt viszont nem látom át, hogy van-e reális igény kommunikáció és médiatudomány szakon végzett emberekre, illetve mi várható pár év múlva, amikor végzel. Mi lenne, ha megpróbálnál egyszerűen ilyesmi állásokat megpályázni? Legalább lenne egy tiszta képed arról, hogy mire van igény, mit várnak a munkáltatók, és még ha nem is kapsz fogadra való ajánlatot, sokkal több információ áll majd rendelkezésedre, ami segít a döntésben.

Egyébként nagyon átérzem, milyen az, amikor 30+ évesen újra kell orientálódni, annyira elveszettnek érzi magát az ember. Tudd, hogy nem vagy egyedül, és szerintem nagyon tiszteletre méltó, ha valaki belevág.

2020. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Az a szomorú helyzet, hogy a kommunikáció és médiatudomány alapvetően sem egy különösebben piacképes szak, amire még rájön, hogy hatalmas a túlképzés rajta, szerintem a legnagyobb ezen a szakon van az országban. El kell keserítselek, de nem érdemes erre pénzt áldozni.
2020. szept. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:
93%
Nezz esetleg szakiranyu tovabbkepzeseket amik 1 vagy 2 evesen es szinten a legtobb levelezon van! Ott van pl. a corvinusnal olyan, hogy mesterdiplomahoz kotott 2 eves kepzesek ahol csak a lenyeget nyomjak le. Mondjuk nem tudom ezekkel mennyire lehet elhelezkedni de ugyan ugy diploma es kb bsc szintnek felel meg.
2020. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon érdekel a média világa, volt a Pázmánynak is asszem posztgraduális továbbképzése, meg asszem a Centrál Média (Nők Lapja és társai) is szervezett valami újságírós dolgot. De igaz az a médiára, hogy alapvetően az tud elhelyezkedni, akinek szimpi az arca, vagy ott dolgozik egy rokona stb. És semmit nem szabad kiadni magadról (politikai, vallási, nemi hovatartozás stb.), mert másnap repülsz. Ismerősöm példájából beszélek.
2020. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még az előzőhöz: egy teljes képzést nem használnék el én se erre. Akkor már valami gazdasági, turisztikai vagy IT témának több értelme van, ha tök új képzésről beszélünk.
2020. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!