Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben az esetben?...

Mit tehetnék ebben az esetben? (Egyetemtől nulla reakció)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám az, hogy most télen abszolválnék, azonban úgy néz ki, az egyetemi oktatók nem igazán hajlanak az együttműködésre.


Már előző félévben leadtam a szakdolgozatomat, végeztem volna. Mikor is értesítettek, hogy két tárgy nincs meg az abszolváláshoz. Az egyikből féléven keresztül dolgoztam, készültem heti szinten, a tanár pedig nem tudta rögzíteni a jegyemet. (Állítólag rossz kódon hirdette meg.) A dékánhelyettes akkor a kérvényemre és az emailjeimre lekezelő választ adott és elutasította.

A másik tárgyat az adott oktató (70+ tanár, nem hajlandó az emaileket megnyitni, mert azok 'fertőznek') második tárgyfelvételkor is elfelejtette rögzíteni. Mindez államvizsga előtt egy nappal történt.(Az első felvételkor az emailes opció miatt összevont 'nem értékelhető' értékelést adott a szemináriumra és előadásra, mivel emailben érkezett az anyag.)


Nem tudok még egy félévet kihúzni két tárgy miatt, mivel már így is csúsztam tavaly a mesteri kezdéséről.


Kértem őket szépen, többször emailben, korábban személyesen. Mesterire most már külföldre mennék, de nagyon félek, hogy szabotálni fogják.


Hogyan hassak az oktatókra vagy ezért már fordulhatok a Tanulmányi Bizottsághoz?



2020. szept. 12. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezzel már szerintem fordulhatsz a Tanulmányi bizotsághoz. Azt még úgy megértené az ember ha saját hibádból nem kaptad volna meg a jegyet belőle de ahogy írtad a tanár rontotta el az egészet, amúgy a dékán akkor nagyon jó ha ilyen lekezelően válaszolgat vissza egy olyan üzenetre amit jogosan írsz.

Ez amúgy nagyon furcsa hogy 70+ tanár közül senki se nézi meg vagy válaszol, így nincs sok értelme írogatni nekik. Esetleg bemenni hozájuk személyesen vagy a vírus helyzet véget nem engedik?

Amúgy melyik egyetemre jársz hogy ilyen a tanárok meg a dékán hozzáállása a dolgokhoz?

2020. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmányi Bizottság --> Másodfokú tanulmányi bizottság --> Közigazgatási per.


Vázolt fel a TO-n, hogyha nem intézik el az ügyedet, akkor ezt az utat fogod bejárni. Én is belengettem a közig pert, másnap megkaptam a határozatot arról, hogy elintézték, és mellé informálisan bocsánatot is kértek a kellemetlenségek miatt. Ne hagyd, hogy palira vegyen az egyetem...

2020. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

"Mindez államvizsga előtt egy nappal történt."


Ne haragudj, de elég meseszagú a sztori.

Ki az a botor aki államvizsga előtti 2 félévben! nem ellenőrzi le, hogy minden tárgya megvan-e? És addik sikoltozik, a TO-nak meg a tanároknak amíg el nincs intézve. Mindig gyorsan reagálnak ha záróvizsgás kér segítséget, mivel ők is tudják, hogy nagy a tét.

2020. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Teljesen jogos, már én se hittem el az egészet. Sikongattam a TO-nak, tanároknak. Az ügymenetben a dokumentumok (két tárgy is) még folyamatban volt és nem lezártnak minősítették. Furcsálltam is, kértem hogy intézzék hamarabb, mivel záróvizsgáznék.
2020. szept. 12. 16:35
 5/6 A kérdező kommentje:

A vírushelyzet előtt dobtam le a 70+ tanárnak az asztalára a szemináriumi dolgozatot. Igen, bemegyek megint személyesen, muszáj lesz.


SZTE-ről van szó.

2020. szept. 12. 16:38
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Update: Jogorvoslatot kértem az egyetemen, visszajelezték, hogy megkapták az üzenetet. Most nagyon reménykedem.

2020. szept. 20. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!