Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni Egyetemen várható...

Debreceni Egyetemen várható egyáltalán a távoktatás?

Figyelt kérdés

Bölcsészkaros vagyok, tanárszakon. A hospitálás (iskolákban óralátogatás) ebben a félévben garantáltan elmarad nekünk, így nagyon nincs értelme jelenléti oktatást tartanunk, az egészet le lehetne zavarni online, gyakorlatokkal / előadásokkal együtt.


A múlthéten kb minden tanárunk pedzegette, hogy valószínű hogy előbb-utóbb távoktatás lesz, viszont az Egyetem vezetése nagyon erőlteti a jelenléti oktatást, annak dacára, hogy Debrecen lassan már gócpontnak számít a városban.


Vannak kitéve kézfertőtlenítők, meg kötelező a maszk használata az intézményen belül, de szerintem nem sok értelme / haszna van, baromi kényelmetlen úgy bent ülni reggel 8 - délután 4-ig, vagy 6-ig, ráadásul ha kimegy az ember utcára, veszi le egyből, így elég ha beáll pl egy gyalogos kereszteződésbe, vagy megfogja a villamoson a kapaszkodót, és már el is kapta a vírust.


Elhiszem, hogy egyes szakokon / karokon nehezen lehetne megoldani a távoktatást, de az olyan karokon miért nem jelentik be, ahol a személyes jelenlét nem igazán szükséges?



2020. szept. 13. 10:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Plusz a tanároknak is elég kellemetlen a mostani helyzet, az egyik szakomon például nem adhatnak ki röpdolgozatot egy regény anyagából, hagyományos papír formában, mert úgy is tovább lehet adni a vírust..
2020. szept. 13. 15:42
 12/12 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, van esély rá hogy végig jelenléti oktatás legyen itt Debrecenben?
2020. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!