Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiára számít az...

Pszichológiára számít az emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Tehát angolból is tehetek emelt szintűt? Vagy miből jobb?

2020. szept. 14. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu:

"kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy idegen nyelv v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni) "

Mindig meg kell nézni felvin hogy mit kérnek az adott szakokhoz ÉS azt hogy az idegen nyelv alatt milyen nyelveket fogadnak el.

2020. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor számít. Nem voltam benne biztos. Köszönöm szépen :)
2020. szept. 14. 20:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Szívesen! Emelt mindig számít, csak van amikor kötelező :)
2020. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Biológia tudás se jön rosszul,én is (és sokan még) bioszt választottunk az Angol mellett emeltnek.
2020. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nézz utána
2020. szept. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
#4es : baj ha nem bioszbol érettségizek? Nehezebb lesz az egyetem? Vagy megéri?
2020. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6-os: Nem a 4-es vagyok, de én is pszichológiára járok.

Nem baj, ha nem bioszból érettségizel, én sem abból mentem, viszont szerintem néhány tárgy biztos könnyebb lett volna a biosz emelttel. Ráadásul az angol emelt érettségin kívül a többit (pl. töri) még annyira sem fogod tudni használni, mint a bioszt. De nehezebb abból érettségizni (legalábbis szerintem), úgyhogy ha nem vagy kimondottan jó belőle, akkor lehet nem kéne vele megnehezíteni a dolgodat. Mindegyik olyan emelt érettségivel túl lehet élni az egyetemet, amit felvételinél elfogadnak. :)

2020. szept. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha nem a bioszt választod,még annyit tehetsz,hogy megkönnyítsd a dolgod,hogy bejársz biosz faktra is,hogy az anyaggal tisztában legyél. Persze túlélhető enélkül is,de azért egyszerűbb úgy nekiülni az anatnak,hogy nem nulláról kezdi az ember.
2020. szept. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

6os vagyok


Értem köszönöm szépen.

Csak ugye gondolom nem mindenki kell amit biosz fakton veszünk nem?

Gondolom a hormonok, idegrendszer kell nem? Mert ezekkel valamilyen szinten képben vagyok.

2020. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Azért nem csak a hormonok és az idegrendszer kell, hiába az a leghasznosabb egy pszichológusnak. Első félévben mindenféle emberi rendszerről van szó (pl. légző, kiválasztó, stb.), de a későbbiekben valóban az idegrendszer (és valamennyire a hormonális rendszer) szerepelnek leginkább az anyagban. De valószínűleg nem kell minden, ami egy biosz fakton, növényekről pl. egyáltalán nincs szó. :)

2020. szept. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!