Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valakinek van valami jó...

Valakinek van valami jó időbeosztási/tanulási technikája egyetemre?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok, sok a tárgyam, sok a tanulnivalóm. Kicsit elveszettnek érzem magam, és még csak a hatékony tanulásra sem tudom rávenni magam, mert azt sem tudom merre nézzek, annyi a feladat.

2020. szept. 19. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be, hogy megtanultam rangsorolni. Mi a fontos, de mi az, ami annál is fontosabb tárgy.


Emlékszem, első félévben én is rettentően izgultam, hogy milyen sok tárgyam van, hogyan fogom én ezt mind megtanulni és visszamondani és leírni a vizsgákon.


A helyzet az, hogy vannak azok a tárgyak, amit zh vagy vizsga előtt egy héttel előveszek és kétszer alaposan átolvasom. Mert a tárgy nem kíván többet.


Vannak olyanok is, amikre tényleg rászánom a heti két, három, négy órát, mert nehezek, nem engedhetem meg magamnak, hogy lemaradjak belőlük.


Vannak olyanok, ahol beadandóak kell írni. Azok is fontosak.


Ezt neked kell kitapasztalnod, mi az ami easy megy és mi az, amire rá kell szánni az időt és az energiát.


Alakíts ki egy heti rendet magadnak, mikor mit tanulsz és tartsad magad hozzá. Nekem van például egy x tárgyam, amire egy egész napot rászánok.

2020. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már annak is örülnék, ha legalább annyira be tudnám osztani az időmet, mint egyetemistakent,de egyre remenytelenebb, úgyhogy sok sikert a módszer megtalálásához, mert tényleg nagyon fontos!
2020. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Én hasonló személyiség vagyok mint te, Kérdező, ráadásul lineáris kiadásban: a dolgozatban a feladatokat is szépen sorban oldom meg, az 1. feladattól kezdve, soha nem ugrálok, priorizálok stb. A feladatokkal is így vagyok, és ez elég nagy lelki teher (mert tényleg jó lenne priorizálni). Nekem az segít, hogy


• próbálok minél jobban arra koncentrálni, amit éppen csinálok. Nem csak csinálGATom, hanem tényleg belemélyedek arra az akár fél órára

• sokat játszom (számítógépen) előtte, utána és közben

• tanulás maratonnál (egész hétvégésnél) szunyókálok tanulás közben. Ez segít a memorizálásban

• sportolok. Lehetőség szerint minden nap. Még záróvizsga előtti napon is voltam edzésen. Ez nagyon sokat segít a koncentrációban is de a stressz leküzdésében is.

• a szociális kapcsolataimat átalakítottam teljesen. Azokkal barátkozom, akikkel sportolok (hiszen minden nap találkozunk), és akikkel tanulok vagy dolgozom. Nincs nagy baráti köröm és nem járok bulizni stb. Nem hiányzik. Egy stabil párkapcsolat amúgy sokat segít (nekem), ha van.

2020. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"sokat játszom (számítógépen) előtte, utána és közben"

Ezt nagyon nem ajánlom. Beszippant, elveszi az életet.

2020. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Olyan játékot kell játszani, amelyben rövid, 10-15 perces pályák vannak. Mostanában például PUBG-zom.
2020. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fhu...köszönöm a válaszokat! Hasznosítom a tanácsaitok! Most azt csináltam, hogy tematikusan osztottam be a tanulásra szánt időt. Sajnos egész napokat nem tudok egy tárgyra szánni, hiszen van vagy 16, de természetesen rangsorolom a fontosakat. Nyugodtan írhattok még ötleteket! A többieknek meg ment a pacsi!
2020. szept. 19. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!