Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ennyire rossz egy orvosnak,...

Ha ennyire rossz egy orvosnak, miért akarnak még mindig ennyien orvosi egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a kémia és a biológia, szeretek olvasni az emberi test, a szervezet működéséről. Ezért már többször megfordult a fejemben, hogy orvos legyek. Viszont amiket olvasok meg hallok, mindig más, és néha elbizonytalanít.Mindenhol azt olvasom, hogy orvosnak lenni nem jó, mert stresszes, itthon nincsenek megbecsülve, a bérük sem tisztességes, nem tudják összeegyeztetni az életvitelüket a családdal, alig alszanak, annyit tanulnak. Erre jön a gyerekorvos, aki azt mondja nekem, hogy soha nem cserélné le semmire az orvosi pályáját és a tapasztalatom a környezetemben, hogy még akik szidták is valaha az orvosit, azok is orvosi egyetemre mennek. Kb. minden 2. ember az évfolyamról. Ha ennyire rossz, akkor miért szeretnének ennyien orvosnak tanulni?

2020. szept. 23. 18:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem aki orvosira megy annak van annyi esze, hogy azért válassza ezt, mert tényleg érdekli, mert ha valaki csak a pénz miatt jön ide, vagy mert rábeszélték az előbb vagy utóbb ki fog esni ( nem lesz akkora elhivatottsága) , mert azért tényleg nem éri meg feláldozni 6 évet és rengeteg át nem aludt éjszakát.

És nem, aki orvosira megy, nem azért megy oda mert egy amerikai sorozatban ezt látta. Képzeljétek el, hogy vannak gyakorlataink, ahol beleláthatunk a valóságba, és amúgy is felkészítenek minket rá, hogy valójában milyen ez.

Személy szerint én azért választottam, mert érdekel minden egyes kis részlete a testnek, mi hogy működik, és habár nagyon nehéz, nem cserélném le semmi pénzért sem. Nem tudtam volna elképzelni hogy bármi mást tanuljak, és csináljak az életemben. Nincs kettő ugyan olyan helyzet, és minden nap kihívás.

Amúgy ameddig valaki nincs ebben benne, honnan veszi azt, hogy a fejünk tele lett beszélve, és hogy amerikai sorozatok miatt jöttünk? :D Áruljátok már el, mert nem találkoztam még ilyennel :)

2020. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
38%
Én nem egy kollégával találkoztam akit Dr. House inspirált.
2020. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!