Hogyan kell magolni?

Figyelt kérdés

Sosem voltam az a magolós típus, mindent amit meg kellett tanulni, azt rendesen megtanultam. Összefüggéseket kerestem, kérdéseket tettem fel magamnak, ábrákat csináltam, stb. Viszont most számvitelre 104 fogalmat kell megtanulni, ami nem a logikán alapszik, hanem be kell magolni.

De ezt hogyan kell? Mi a jó technika erre?

Ezt sosem tudtam, a verstanulással is mindig gondban voltam, hiszen azt is be kell seggelni, nem elég megérteni, meg 3x átolvasni.



2020. okt. 3. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Addig ülsz fölötte, amíg nem tudod szóról-szóra. Más megoldás nem nagyon van.

Esetleg egy jó megoldás lehet (verstanulásnál legalábbis bevált módszer), hogy először rámondod telefonra a fogalmakat, utána visszahallgatod, de közben olvasod. Ha egyszerre hallod és látod a szöveget, nagyobb valószínűséggel marad meg.

2020. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A számvitel fogalmai pedig speciel pont logikusak, ha megérted az összefüggéseket


Pl. a kiadás, költség és a ráfordítás közötti különbséget elég megérteni, utána könnyű őket definiálni is.

2020. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kártyákat csinálnék, az egyik oldalra felírnám a fogalmat, a másikra a definíciót, amit tudni kell hozzá. Mint a szótanulásnál.


Egyébként sajnos az biztos, hogy sehogy sem leszel hatékony, ha kontextus nélkül kell megtanulnod a definíciókat. Szóval úgy lenne ennek inkább értelme, hogyha az adott anyagrész után tanulnád meg az odatartozó fogalmakat. Amikor már tudod őket mihez kötni.

2020. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A számvitel nem a fő tantárgyam, jogon vagyok. A tanár kiadott egy fogalom listát definícióval, így kell megtanulni őket, szóval még kontextus sincs sehol se.

Olyan, mintha egy szótárfüzet lenne kvázi. Annyi különbséggel, hogy jó a nyelvérzékem, a számvitelt meg nem szeretem. 😅😂

2020. okt. 3. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem egy csúcs tanár :-( De gondolom ha jól tanítanának, akkor jobban is szeretnéd a tárgyat. Viszont egyetemen nem szokás félév közben "szódolgozatot" íratni. Nem tudod megoldani, hogy minden anyagrész után kikeresed a releváns szavakat? Miért kell most megtanulni mindet? Lehet, hogy csak segítségnek szánta a tanár a listát, nem?


Segít még, ha kitalálsz egy történetet minél több szó felhasználásával (számviteles mese, vicces lesz), meg a felidézésnél is nem csak az segít, ha két irányt (def->szó, szó->def) gyakorolod, hanem a szavakat is megpróbálod utána felidézni (milyen szavakat tanultam meg ma?). Ugyanis az emlékek épülésében, a tanulásban fontos a szerepe a felidézésnek is.

2020. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat a megcsúszott válasszal.

Ma írtunk zh-t belőle és azért kellett megtanulni. Anyagrészeket nagyon nem ad le, hanem mindenről beszél (hogyan készítsünk jó rántott húst, a pepsit vagy a coca-colát szereti jobban), úgyhogy tényleg csak a definíciókat kellett megtanulni.

De úgy érzem, hogy jól sikerült :)

2020. okt. 6. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!