Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem lehetne bevezetni...

Miért nem lehetne bevezetni azt, hogy 11-12. osztályban az alap érettségi tantárgyak mellett csak a választottat tanulja az emberek?

Figyelt kérdés

Ha én pl. informatikából akarok érettségizni, minek tanuljak fizikát biológiát meg a többi szarságot? Elegendő alapműveltséget szereztem már. A kreacionistákkal való vitában meg tudom védeni a földi élet evolúciójára vonatkozó álláspontot.


Ez bőven elég, belőlem nem lesz természetettudós. Ahelyett, hogy a szarságokra pazarlom az időmet, hogy pl. kiszámoljam az atomok számát, inkább elmélyülhetnék a történelemben, ami érettségi tantárgy, és nem akarom 5-ös alá adni. A szarságok helyett inkább készülhetnék arra, hogy újra olvasom a 9.-es tankönyvemet. De a biológia, kémia stb. szarokkal kell foglalkoznom, amikor semmi közöm ehhez a sok szarhoz.


2020. okt. 9. 19:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést ezért a stílusért, de kissé eldurrant az agyam. A mai napig túl vagyok a 2. óra fizikán, és még előttem van minimum 1 óra kémia, és angolra és a történelemre ma már lehet nem is lesz időm. Kicsit kiakadtam. Sok ez.
2020. okt. 9. 19:17
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. Én most vagyok végzős, de rohadtul sokat levesz az energiámból a sok töltelék tantárgy.


Például nekünk úgy egészül ki az órarend, hogy tanulunk etikát, életvitelt, művészetek óra is van, ezen kívül ott van a biológia amiből érettségizni szerettem volna, de annyira pályára képtelen tanárunk van, hogy a kedvem elvette az egésztől illetve a testnevelés órának se sok értelme van azon kívül, hogy leizzadunk mint a lipicai.

Ja meg ott a másik nyelv amiből meg fogok bukni úgy, hogy soha életben nem fogom használni.

Mennyivel energikusabbak lehetnénk ezek nélkül.


Dehát sajnos ez van. Majd mindjárt jön egy szottyadt nyugger aztán megmagyarázza miért olyan fontosak ezek.

2020. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Biológiából pl tizenkettedik végefelé van az az anyag, hogy miért is jók a védőoltások. Most meg lehet nézni, hány oltásellenes van már Magyarországon is...


Különben részben egyetértek veled, de ennyi erővel, a magyar/töri miért kötelező érettségi tantárgy, ha nem megyek sem jogásznak sem bölcsésznek? Vicces, hogy ezek is beleszámítottak az orvosi egyetemre való felvételimbe.

11/12.-re már tudok helyesen írni, meg van az alapműveltségem satöbbi satöbbi.


Humánosoknak szívni kell a reálokkal, reálosoknak meg a humán tárgyakkal.


Szerencsére nekem egyikkel se volt gondom, de láttam az osztálytársaimon, hogy ők is ugyanígy gondolkoznak mint te. Nem teljesen jogtalanul...

2020. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát a magyar nyelv és irodalom egy magyar állampolgárnak azért szerintem fontos, szóval megértem, hogy érettségi. A töri, meg olyan, hogy csak olvasni kell, nem is kell értelmezni annyira.


Viszont a természettudományos tantárgyakban ott vannak a számítások, meg a bonyolult definíciók ami sokaknak nem fekszik. Én ostoba, még fizikára akartam menni az egyetemre, hát ebben a tanévben kiderült, hogy nem nekem való az. Bár az is lehet, csak a tanár nem jó. Felírja a számításokat a táblára egy kevés kommentárral, és ennyi.


Na mindegy, szóval ezen változtatni kellene. Legalább 12. osztályban le lehetne adni a felesleges tantárgyakat.

2020. okt. 9. 21:22
 5/12 A kérdező kommentje:

#2


Nem fogsz megbukni, át fogsz menni, ahogy én is. Szurkolok neked!

2020. okt. 9. 21:23
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 Köszönöm, kedves tőled, de az a dajcstícsör spártai nevelést tanúsít szóval oda a piócás embernek is fel kell kötnie a gatyáját.

Ahh, kémia a halálom volt, örülök, hogy az már nincs :D


Egyébként pontosan milyen szakra szeretnél tovább menni?


Mindenesetre sok sikert kívánok neked!

2020. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Itt van a sok élő példa, hogy miért lenne fontos még jobban biológiát, kémiát, fizikát tanítani. Talán akkor mindenki fel tudná venni azt a kib*szott maszkot, úgy hogy nem az állán van, kilóg az orra, nem lennének vírustagadód, homepátia pártiak, oltásellenesek, a lélegeztetőgépet nem neveznék halálgépnek és én sem lennék fehér köpenyes hóhér.
2020. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 Ez nem iskolázottság kérdése. Én azt gondolom, hogy aki értelmes annak mindegy, hogy mennyi biológia szorult a fejébe, elhiszi, hogy ezzel másokon segíthet és van benne annyi empátia, hogy felveszi.

Aki meg hülye annak mindegy, az is marad...

Mondjak példát? Ott van dr. Gödény.

Na tessék, orvosi diplomája van aztán mégis miket terjeszt...


Nyilván valamilyen szinten fel van fújva az egész, de az biztos, hogy igaz, hogy veszélyesebb az influenzánál és nagyon komolyan kell venni mert bizony, egészséges embereket is elvihet. Ezért amit megtehetek az embertársaimért (maszkviselés, amennyiben van rá lehetőség távolságtartás) azt megteszem.


Üdv, az egyik kérdezővel egyetértő válaszoló.

2020. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6


Köszönöm a jó kívánságot, meglátod, egyikünk sem fog megbukni. Már nem tudom mire megyek tovább. De egy felső fokú végzettség kellene a zsebembe, igaz, lehet nem abból fogok megélni.


#7


Ezeknek szerintem semmi köze a biológia/kémia oktatáshoz.


Azt még el tudnám fogadni, hogy 11. osztályig van, de 12-ben már nyilvánvaló, hogy a diák megy-e egyetemre vagy sem. Ha igen, hová? Ha mondjuk történész akar lenni, akkor a biológia stb. felesleges tantárgy. Csak az időt veszi el.


12-be öt tárgyat kellene oktatni: magyar (nyelv és irodalom), történelem, matematika, egy idegen nyelv, és egy választott tanítargy.


Ha valamilyen csoda folytán leszek olyan befolyásos, hogy beleszólhatok az oktatási rendszerbe, akkor be fogom nyújtani ezt a javaslatomat, egy rakás diák támogatásával együtt.

2020. okt. 9. 22:18
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

9-es megint a saját szemszögedből nézed.


Van akinek 2 választott tantárgy kell.


Aki orvosira, vegyészmérnökire megy, minek szenvedjen még a törivel, magyarral? Legszívesebben előrehozottan érettségiztem volna ezekből, mert csak feleslegesen elvették az időmet.


És miért kell? Petőfi Sándor (kedvenc költőm) miért alapműveltség, ha a testünk alap működési rendszere nem az? Nem a legjobb a biosz kerettanterv, ezt aláírom, de sokan nincsenek tisztában a nemi ciklus működésével, vagy hogy hogyan lehet teherbe esni.


Ha meg odafigyelne mindenki kémián, senki sem takarítana szódabikarbóna+ecet keverékével, mert tudná, hogy semlegesítik egymást.



Ha a nagy humános irányban továbbtanuló osztálytársaimat megkérdezném, hogy ki volt Hruscsov, pánikszerűen lapoznák fel a vázlataikat. Nem feltétlenül attól függ az alapműveltség, hogy bemagoltatják veled vagy sem.



Az elképzelés jó, viszont nem tennék ekkora hangsúlyt a humán tárgyakra.

Inkább megengedném, hogy bármiből lehessen előre hozottan érettségizni...

2020. okt. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!