Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy éljem túl a gimit?

Hogy éljem túl a gimit?

Figyelt kérdés
Noha ez a kérdés eléggé drámaian hangzott, szörnyen érzem magam a gimimben és az osztályomban. Minden nap, vagy amikor csak rágondolok a sulira, már gyomorgörcsöm lesz. Mindig is nehezebben ment egy kicsit a tanulás, ami a lustaságomnak köszönhető. Az a baj, hogy semmi sem inspirál a tanulásra... Bár nem ez a fő ok, amiért nem szeretem a gimit. A fő ok az, hogy kilencedikes vagyok és hatosztályos gimibe járok, azaz már ez lesz a harmadik évem, hogy itt vagyok, de még mindig nem tudtam megszeretni az osztályom, mert a legtöbben kétszínűek... A tanárok abból a szempontból kinéztek maguknak, hogy még ha tanulok, akkor is szeretnek kicsit jobban kicseszni velem, mint mondjuk az ,,osztály okoskáival”. Még majdnem négy évem van ebből a gimiből, és valami brutális... ( Kérlek, mellőzzétek azokat a kommenteket, hogy a rendes munka nehezebb lesz stb.) Egyébként van 1-2 ember, akivel beszélek így az osztályból, de egyszerűen olyan nincs, akivel tényleg mindenben egyetértenénk, vagy értitek.... Légyszi segítsetek!

2020. okt. 11. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos az egyetem még nehezebb, monjuk én nehéz egyetemre járok:/ Aligvvárom a nagybetűs életet, tényleg megértelek :(
2020. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Addig örülj, amíg ez a legnagyobb bajod. Anno én is alig vártam, hogy kikerüljek a nagybetűs Életbe. Most már visszasírom azokat az időket, amikor a legnagyobb problémám a másnapi felelés, vagy dolgozat és a hülye osztálytársak voltak.
2020. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Hát régen lehet így volt, de manapság sokkal nagyobb stressz van a hallgatókon, megfelelési kényszer. Én az iskolától, egyetemtől egyfolytában szorongok, de amikor nyári gyakorlaton vagyok teljesen felszabadult vagyok, nyugodt. Alig várom, hogy végezhessek, mert nagyon nem tudom kezelni a stresszt sajnos :/
2020. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Azért egyetem "könnyebb" lesz majd. Gimibe az a baj, hogy folyamatos felelés és a doga írás, szóval mindig készülni kell, ha figyelsz az átlagra vagy otthon szigorúak, akkor minden dogának nagyobb tétje van, nem lehet nagyon hiányozni se, mert nagyon lemaradsz. Egyetemen ellenben nyugodtan hiányozhatsz, nem kell igazolás sem, zh-k kevesek vannak, ha netán elrontod őker akkor van pót zh. Szinte minden vizsgás, szóval évközben kb csak annyi a lényeg, hogy eljuss vizsgára aztán majd akkor betanulod ötösre, nem kell félév közben ezen stresszelned és incs osztály, szóval senkivel nem kell jóban lenni. Meg tanulásban segítséget találni is könnyű, mert mindig van valaki aki egy tárgyból nagyon jó és általába jó fej is, szóval segít majd.

Szerintem egyetem egy ultra jó és nyugis hely, pedig BME mérnökinfón vagyok, ahol azért szivatnak rendesen, de ha nem stresszelsz feleslegesen, akkor az egyetemi évek izgik és lazák.

2020. okt. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
3-mas, tanulni akkor is kellett, ma is kell. Sok diáknak az a legnagyobb baja, hogy nincs semmi baja. Nem akarnak tanulni, csak szórakozni. Ez régen is így volt, semmi sem változott. Mindig az sír a legjobban, aki amúgy semmit sem csinál, mert "engem nem érdekel semmi, de folyton cs*sztetnek a tanárok". A diák dolga a tanulás, ennyi. Ez régen is így volt, ma is így van.
2020. okt. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok.Gyógyszerészetire járok, úgyhogy nekem semmi időm nincs szórakozni, reggel kelek és estig tanulok, kb a szobából is alig megyek ki. "Úgyhogy ez a nem akarnak tanulni, szórakozni dolog"- rám nem igaz, meg a sorstársaimra sem.
2020. okt. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6os valami kis szórakozást muszáj lesz beiktatnod, ha nem akarsz megbetegedni lelkileg-testileg. "A szobából is alig megyek ki." Menj el futni egy félórára, utána kezdj neki a tanulásnak! Persze, tudom nehéz mert ott a stressz hogy még ezt meg azt is tudni kéne... Tekints úgy a pihenésre, mint a tanulás részére! Pihenni kötelező!
2020. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi, aranyos vagy, hát igen ha nagyon stresszelek egy séta nagyon jól tud esni :)
2020. okt. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!