Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akarják ennyien, hogy...

Miért akarják ennyien, hogy újra digitális oktatás legyen?

Figyelt kérdés

Naponta látok kérdéseket arról, hogy mikor vezetik be újra.

Én se szerettem suliba járni de attól még nem értem, most ért véget a nyár de megint otthon akarnának dögleni néhány hónapot?



2020. okt. 11. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Mert jobb otthon kisgatyaban leulni a gep ele, mint reggel menni suliba.
2020. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen, megint otthon akarnának dögleni néhány hónapot.
2020. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mi lesz velük, ha majd dolgozni kell menni? Én is voltam gyárban, heti 6 nap 3 műszakban..az se volt leányálom de kikellet bírni.

22 éves vagyok amúgy(F), most újra tanulok, technikumi képzésen vagyok.

2020. okt. 11. 21:07
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Nos, én 2 perc sétára lakok a sulitól, a kutyák miatt pedig így is meg úgy is korán kell kelnem, szóval nem a lustaság miatt teszem össze a kezeimet.


Előző évben, isteni csoda volt, hogy bejött a táv. Akkor vizsgáztam, szakmai. Konkrétan virágszirmot téptem, hogy egyes vagy kettes lesz. Bent a suliban nem tudtam tanulni, pedig nem zavarta senki az órákat, jól haladtunk és ismételtünk. Ott bent szenvedés volt, miután végeztem, utána már nem volt se erőm, se kedvem tanulni, nem fogott az agyam. Aztán jött a távoktatás, és köszöntem szépen, napi 3-10 órákat tanultam, akkor, amikor én akartam. Ami volt, hogy du 5-től éjjel 1-ig, máskor reggel 9-től este 7-ig. Négyesre vizsgáztam.


Én az a típus vagyok, aki itthon, saját tempóban jobban tud tanulni. Bent szorongok, a sok embertől, a maszkban elalszok, mert nincs elég levegő, és még lehetne sorolni, utána pedig nincs agyam tanulni. Most is, részben emiatt vagyok xarban, mert bemegyek, végigszenvedem a napot, és mikor hazaérek, kemény 2 perc alatt, kész, elfáradtam, lazítani szeretnék, nem megint "iskolában lenni", csak itthon. Ez olyan nekem, mintha az itthon iskola folytatódna, és nem 7-8 óra lenne, hanem tizenvalahány, ha rendesen (tudnám) csinálni, ehhez még jönnek a lelki gondok, de ebbe nem megyek bele.

2020. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk (általános iskola) szeptember óta embertelen hajtás van, pontosan úgy, mint félév/év vége előtt szokott lenni. Másfél hónapja minden rohadt hétvégét végig tanulunk(reggeltől estig, fél óra tanulás, fél óra pihi plusz evés szünetek), múlt héten egy fél napot "lógtunk", mert ruhát kellett venni őszre.

Amikor egy-egy tanár covid miatt két hétre eltűnik, vagy valamelyik osztályban van igazolt fertőzött, csak néma csend van, nulla intézkedéssel, kommunikációval. Hülyének néznek minket, hiába van 25 osztály, ismerjük egymást és beszélgetünk. Főleg mostanában.

Amikor a gyerek lebetegszik, felhívod a dokit, mert el nem lehet menni hozzá, távgyógyít, tesztet kérésre sem tud rendelni, mert a gyereknek nincs igazolt covid-os kontaktja. A tanár nem számít annak ugyanis (nincs 15 percig másfél méteren belül), se a másik osztályban lévő gyerek, akivel egy folyosón van az osztályuk és ugyanazon az udvaron vannak szünetben (szabadtéren, tehát maszk nélkül).

Szar volt az online oktatás, de ennél sokkal jobb lenne.

2020. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Mert immunbeteg vagyok, külvárosi kerülteben élek, és ahhoz, hogy eljussak abba az iskolába, ahol tanulok, napi 8 tömegközlekedési eszközre kell felszállnom, ahhoz pedig, hogy a diákjaimat tanítani tudjam, napi 6 tömegközlekedési eszköz kell. Ráadásul a diákjaim is a maguk iskoláiból, közegeiből jönnek, ahol könnyen összefertőzhetjük egymást. Őket is féltem, én pedig fokozott kockázatnak vagyok kitéve, úgyhogy magamat is.
2020. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
22 évesen úgy beszélsz, mint egy 70 éves. Erre azért nem lennék büszke a helyedben.
2020. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezt kifejtenéd bővebben?
2020. okt. 11. 21:50
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Én egyetemre járok és nálunk most hivatalosan jelenléti oktatás van a karon, viszont minden oktató saját maga eldöntheti, hogy online/normál módon tartja az óráit. Közben mi, hallgatók is eldönthetjük, hogy online/személyesen szeretnénk részt venni az alapból jelenléti órákon. Úgyhogy az eredmény az maga a katasztrófa.... Egyik órám online (legyek olyan helyen, ahol van internet kapcsolat, van konnektor, van hely - pl. jegyzetelni, nem zavarok senkit és engem sem zavar senki - ne legyen hangzavar, de az én beszédem se legyen zavaró), majd akkor utána még érjek be az egyetemre a következő órámra, mert az már jelenléti óra. Szóval pl. holnap be fogok menni az egyetemre reggel 8-ra, mert délután 4-kor majd lesz egy jelenléti órám és az azt megelőző online óráimon csak így tudok részt venni, ha már előtte is ott vagyok (különben nem érnék oda). Ugyan kérvényezhetem, hogy online tanuljak, de az oktatók nagy része nem csinál semmit... nem osztják ki az anyagot, nem adnak alternatív feladatokat, nem közvetítik az órát online (valaki igen, de az sem az igazi, mert nem tudsz egyszerre beszélni egy csoportnyi emberhez és egy laptophoz, nem működik a csoportfeladat és a projektmunka, nem hallod a többieket). Szóval én annak örülnék, ha - vagy online, vagy jelenléti - de egységes oktatás lenne és nem ez a hibrid katyvasz. Az onlinera jelenleg több esélyt látok és annak is megvannak az előnyei, hogy pl. több időd van, amit mondjuk megspórolhatsz a felesleges órák látogatásával vagy közlekedéssel.
2020. okt. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Jelenleg nálunk az van, hogy valamelyik tanár távoktatásban tartja az órát és valamelyikre pedig be kell menni a suliba. Ez úgy néz ki, hogy reggel bemegyünk, aztán hazamegyünk a távórára, mert a suli wifije nem elég jó és senki nem szeretné a mobilnetét erre felhasználni. Aztán az otthoni óra után visszamegyünk a suliba órára. Én ezt nem igazán élvezem, így bármelyiknek jobban örülnék, ha be kéne járni minden órára vagy ha mindegyik otthon lenne. Csak ez az ide-oda rohangálás kivisz az életből.
2020. okt. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!