Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne szebb a kézírásom?

Hogy lehetne szebb a kézírásom?

Figyelt kérdés

Van valamilyen bevált módszer felnőtt kézírás megváltoztatására?

Nem olvashatatlan az írásom, csak csúnya. Nem egységes ahogy írok: változik a betűk aránya, egyenesek a betűk, majd dőltté válik, sima papíron hullámzón írok. Sokszor 1-1 szónál/betűnél (pl. i betű e-nek sikerül ponttal) megállok, kitörlöm és többször kijavítom, míg nem vagyok elégedett vele. De így csak egy úgy ahogy kinéző szavam, a szöveg csúnya. Pluszban még időt is pazaroltam rá, de zavarnak az ilyen elírások, mert általában azokat szoktam újraírni, amikre gyanítom, hogy később úgy olvasnám őket, hogy mi is akart lenni ez a szó.


2020. okt. 11. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
bocs az offért erre én is kíváncsi lennék
2020. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak előre írt füzetek, mi a pedagógiai főiskolán használtuk, hogy gyömgybetűkkel tudjunk írni. Szerintem gyakorlásnak jó lehet.


[link]


[link]


[link]

2020. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
*gyömgybetűkkel elnézést
2020. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

* gyöngybetűkkel


Hát ez nagyon vicces :D

2020. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer hallottam egy sztorit. Elsős lett egy kiscsávó, rondán írt, tanítónéni adott neki valami büntetőfeladatot, asszem ilyen volt, hogy írjon le 100 kört; hogy gyakoroljon, de szép legyen! Hát, a gyerek megcsinálta, de nem sikerült neki jól, na, az a lényeg, hogy rájöttek, hogy a gyerek nem azért nem tud szépen írni, mert nem figyel; ő nagyonis akarja, de szóval lényeg a lényeg, hogy elvitték a szülők megröngenezni a kezét; és kiderült, hogy valamelyik csontja nincsen rendesen kifejlődve neki. Meg vagyok róla győződve, hogy az illető, aki mesélte, borsó-csontot mondott, de szerintem az orsócsontra gondolhatott ; tehát ennek meg, hogy nem fejlődött ki úgy a gyereknek az a csont, az volt az oka, hogy neki kisebb korában kimaradtak ilyen kis finom mozdulatok, tehát ilyenek voltak a példák, hogy csípkedés, tehát ilyen tépkedés, amikor pl van egy fa körvonalad, és akkor ahhoz tépkedsz krepp-papírt, és akkor kis golyókat gyúrsz belőle, és akkor felragasztod; meg pl amikor gyurmát, vagy egy ceruzát sodorsz a két kezed között, csak így hengergeted; na, szóval, az a lényeg, hogy arra gondolok, hogy esetleg ilyeneket csinálhatnál. Bár nemtom, lehet, hogy már végetért a fejlődésed, ha neked is ez a bajod, de szóval hátha ér valamit, hogyha ezt csinálod, szerintem talán jól jöhet.
2020. okt. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy anno kialakult. Válassz egy neked tetsző kézíráat, vannak minták a neten, illetve van a klasszikus is, amit a kisiskolásokkal gyakoroltatnak... Aztán írd át a betűket, szépen, lassan, majd egyre gyorsabban.

Nekem anno úgy lett nagyon szép az írásom, hogy naplót vezettem napi rendszerességgel és naponta 1-3 oldalt írtam bele olyan tempóban, hogy szép legyen az írásom. Aztán ez idővel egyre jobban berögzült és már tudok normális sebességgel is kifejezetten szépen írni. Az egész gyakorlás kérdése

2020. okt. 12. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem arra koncentrálj, hogy minden azonos betűt hasonlóan írj le, gyöngybetűk nem biztos, hogy kellenek, meg elsős gyakorlók, csak ha tanítónak mennél. Az igaz, hogy használhatnál bevonalazott füzetet, ha nem is elsőst, de alsóst, hogy a betűk arányát jobban átlásd.

És nem tudom milyen kezes vagy, de ha balkezes: náluk ez gyakori dolog, mert eltakarják az eddig írt szöveget.

2020. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rendesen fogod a tollat-ceruzát? Úgy ahogy kell?
2020. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!