Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 25 éves nőként elkezdeni az...

25 éves nőként elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%

Se nőként, se férfiként nincs értelme. 6-7 évvel le vagy maradva, és ezen a pályán 6 év egyetem után még csak rezidens vagy. Átlagosan 5 év, mire egy szakvizsgát megszerzel. Így te 35 éves lennél, mikor egy osztályon végre önálló munkát végezhetnél - a legutolsó emberként.

Egy 35 éves mérnök (mármint aki normális időben elkezdte a Műegyetemet, és nem is csúszott vele) már rég befutott ember szakmailag is, anyagilag is.

2020. okt. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Az idő így is, úgy is eltelik. Hogy mivel töltöd, tanulással, vagy afeletti siránkozással, mi lett volna, ha... ez rajtad áll. Hülyék mindig lesznek a világon, de hogy ők szabják-e meg, hogy mit teszel meg, vagy mit nem, az a te döntésed.
2020. okt. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha azt mondjuk, hogy késő, akkor elásod magad? Na ugye... Azzal kell alapvetően tisztában lenni, hogy bár az orvosok többsége köztiszteletnek örvend, a szakma maga egy nagyon méltatlan, kezdetben nagyon sok kínlódással járó dolog lesz.

Eleve a papír is egy sarkalatos pont: a képzés félévenként 1,3 millió forint, ez a képzés végére egy kisebb ház ára. Ha használtál fel már államilag támogatott féléveket, akkor valószínűleg ki fogsz csúszni az állami keretből és az biztos, hogy nagyon húzós lesz.


Az osztatlan után nincs vége a bulinak, jöhet a szakosodás, ami szintén pár év. Összesen nagyjából 10 évet töltesz tanulással, mire ott leszel, ahol szeretnél lenni és addig a béred sem lesz megoldott. Amíg nem vagy ugyanis szakorvos, addig rezidens vagy, akiknek többsége egy állami intézményben kell, hogy dolgozzon.


Aki szerencsés, az aztán be tud magának mákolni egy helyet magánklinikán, illetve maga is tud nyitni magánpraxist, de az ahhoz szükséges felszerelést is egy életbe kerül előteremteni.


Én szeretném azt mondani, amit az előző válaszoló, de egyszerűen nem tudom. Reálisan látom a dolgokat, mert klinikai szakpszichológusként nekem is irdatlan köröket kellett futnom, pedig aztán nekem a magánpraxis is olcsóbb és egyszerűbb... Ha 25 évesen erre van kapacitásod, hogy az ügyeleteket már meg se említsem, akkor vágj bele nyugodtan. De úgy gondolom, csalódni fogsz valószínűleg.

2020. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Mi pontosan a kérdés?

Figyelj, csak te tudod megítélni megéri-e neked. Idő idő idő plusz az anyagiak.

6 nehéz év az egyetemen. Hogy állsz az állami félévekkel? Ezalatt nem nagyon lehet dolgozni. Az első 3 évben sok óra van, sok elmélettel, negyedévtől már lehet dolgozgatni. Szóval egyszerűbb csak a tanulásra koncentrálni. (Lehet lesz pár komment, hogy elsőtől kezdve dolgoznak, eltartják magukat, de elsősorban nem ez a jellemző. Így is lehet, biztos nem könnyű.) Családod, párod támogatnak?

A diploma megszerzése után választott szakirányodtól függően 3-6 év, mire szakorvos leszel.

Mit gondolsz a családalapításról. Hisz nem kéne túl idősen sem, de akkor megintcsak nem tudsz dolgozni.

Ezek lehet neked mind nem jelentenek problémát/nem stresszelsz ilyeneken vagy már mindent kitaláltál, akkor persze, ha orvos szeretnél lenni, akkor vágj bele!

Én végzős vagyok, 20 évesen kezdtem. Már nagyom unom a tanulást, a vizsgastresszt, tételhúzást, a hallgatókhoz való hozzáállást, a szülőktől való függést, stb. Mostmár szeretnék "felnőni".

Magáról a munkáról én nem tudok neked pontos felvilágosítást adni. Sok lesz.

2020. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek is inkább dolgozzak abban, amit nem szeretek a következő 40 évben, ugye?
2020. okt. 12. 16:09
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Mit dolgozol most? Kapcsolódik-e az egészségügyhöz vagy a biológiához?

Miért pont az orvosi pálya tetszett meg? Milyennek gondolod egy orvos mindennapjait?

Nehogy az derüljön ki, hogy szalag mellett dolgozol egy gyárban, és most hirtelen kitaláltad, hogy elvégeznéd az orvosi egyetemet, mert olyan szép az a fehér köpeny.

Ha valamihez, az orvosi pályához kell

- tehetség

- szorgalom

- nagy munkabírás

- elhivatottság.


Csöppet sem olyan könnyű, mint amilyennek a kívülállók gondolják.

Lelkileg sem könnyű. Egy kórházi orvos heti szinten találkozik a halállal.

2020. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egészségügyi diplomám van, 4 éves bsc képzésen a Semmelweisen. A szakmában dolgozom egy kórházban.

A párom rezindens, vannak orvostanhallgató barátaim, ismerőseim. Ők bátorítanak. A családom nem támogatna (elsősorban nemcsak anyagi értelemben mondom).


Alapvetően is orvos szerettem volna lenni, de lebeszélt róla a családom 17 éves koromban. Azóta csak még jobban érzem, hogy nem jó helyen vagyok. Elvégeztem a bsc képzést, mert nem mertem félbehagyni. De már bánom.

2020. okt. 12. 16:41
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

4 év bsc? A - 8 félév

Osztatlanon 14 van, az azt jelenti, hogy neked orvosin legalább 6 félévet fizetned kell... Ha neked van 8 milliód, felőlem...

2020. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Ha vannak értelmes barátaid, akkor miért itt beszélgetsz fura idegenekkel erről???

Kapcsold ki a gépet és olyanokkal beszélgess, akik tudják is, miről van szó.

2020. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Így azért több értelme van az egésznek. Tehát a végzettséged is ilyen jellegű, ill. belelátsz az orvosok életébe is.

Azért gondold végig, mikor tudnál gyereket szülni, és hányat. Ha most elkezded az egyetemet (ami ugye abszurdum, mert legjobb esetben jövő szeptemberben kezdheted), akkor is 31 éves korodban végzel, és utána lesz a szak választása. Mennyire macerás egyetem után közvetlenül szülni? Halasztható-e a szakképzés emiatt? A rezidensek rengeteget ügyelnek, és egy kisbaba, vagy akár óvodás kisgyerek mellett ez nagyon nem szerencsés. Ismerek olyan orvosnőt, aki belgyógyászként kezdte. Kisfia minden éjjel, amikor ő ügyelt, hányt. Végül emiatt kezdte el a radiológus szakot, mert azzal behívós ügyeletben lehetett.

Vagy 36 éves korod körül szülhetsz, miután szakorvos lettél. Ami azért már nem ideális és nem biztos, hogy annyi idősen könnyen teherbe esel.

Ha orvosira mész, küzdelmes életed lenne több, mint 10 éven át - majd utána a kisgyerekes lét örömteli, de szintén nagyon fárasztó időszaka jönne. Gyakorlatilag alig lenne életetek a férjeddel, hisz te mindig nagyon elfoglalt lennél.

Nem világos nekem, mit nem szeretsz jelenlegi munkádban, és miért gondolod, hogy az orvosi munkából nem lesz egyszer ugyanígy eleged. Szerintem ésszerűbb lenne, ha a jelenlegi munkakörödben akarnál fejlődni.


Szóval számos buktatót látok benne, de a döntés joga és felelőssége természetesen a tiéd.

2020. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!