Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Finoman fogalmazva közepes...

Finoman fogalmazva közepes tanuló voltam egész életemben. A párom főiskolára akar küldeni. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Általános- és középsuliban is szépen fogalmazva közepes tanuló voltam. Volt hogy matekból buktam is. Érettségiig nagynehezen elevickéltem.

Most viszont rá akár beszélni a párom hogy menjek el főiskolára. Azt mondja hosszú távon megéri mert a tanulás mindig befektetés a jövőbe. Ez talán igaz is, de attól félek a tanulási nehézségeim nem múltak el, és így az egész olyan lenne mint a halottnak a csók: értelmetlen. Ráadásul egy csomó elpazarolt idő lenne.

Mit gondoltok? Lenne értelme így belevágni hogy előtte sem igazán érdekelt a legtöbb tantárgy, plusz 34 vagyok már, szóval nem fog úgy az agyam sem mint 15-20 évvel ezelőtt.


2020. okt. 12. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Sztem nincs értelme.
2020. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak abban igaza van, hogy hosszú távon megéri tanulni DE


1. Neked kell eldöntened hogy van-e munka mellett kapacitásod tanulni akár levelezőn, akár nappalin.

2. Van hozzá egyáltalán kedved, érzel rá magadtól késztetést?

3. Van olyan szak, ami egyáltalán érdekelne?


Ezt neked kell eldöntened egyedül, és nem a párodnak.

2020. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Mit értetek főiskola alatt? Mert azokat gyakorlatilag beolvasztották az egyetemekbe. Az egyetemi BA/BSC képzés felel meg a régi főiskolának. Ahhoz, hogy ide felvegyenek, legalább egy emelt szintű érettségit is le kellene tenni.


Lehet, felsőoktatási szakképzésre gondol?

2020. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Én "némi" kihagyás után 28 éves voltam, amikor megszereztem a diplomámat. Nem lehetetlen, de piszok nehéz időszak volt, pláne, hogy dolgoztam is mellette, ráadásul saját magam elhatározásából vágtam bele.

Ha te magad nem akarod igazán, hanem csak a párod miatt vállalnád ezt, akkor nem fog menni.

Szerintem inkább mondd el a párodnak, amit itt leírtál.

2020. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%

#3

BSc. felvételihez nem feltétlenül szükséges emelt érettségi (nekem se volt semmiből, mégis simán megvoltak a pontjaim). Hogy a pontszámokhoz szükséges-e emelt érettségi, azt az adott szak válogattja.

A BSc. képzés az BSc. képzés, függetlenül attól, hogy formálisan főiskolán, vagy egyetemen végzi-e el az ember.

2020. okt. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaza van. Csináld. Ha valami meg nem megy, majd megoldod, ha ott vagy és felmerül. Félni és meg sem próbálni hülyeség lenne. Most nincs diplomád, max később sem lesz. Ha meg mégis sikerül, szuper.
2020. okt. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
5# Kötelező egy emelt, anélkül nem felvételizhet sehova. Mások már a szabályok, olvass utána!
2020. okt. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én biztos nem a párom miatt tanulnék, ha még tanulnék (mondjuk én annyiból más vagyok, hogy az érettségi után meg sem álltam addig, amíg meg nem csináltam 3 diplomát), hanem MAGAM miatt, SAJÁT MAGAMÉRT. Nem neki tanulsz, nem ő kap diplomát a te tanulásod (és abból következő TUDÁSOD) után. Döntsd el, hogy NEKED jobb lesz-e, NEKED kell-e.

Veszteni nem veszítesz semmit azzal, ha tanulsz.Mondjuk olyasmit érdemes tanulni, aminek piaca is van a végzés után.

2020. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lassan 20 éve meghalt, 84 éves nagyapám (aki - és ez akkoriban nagy szó volt a faluban - polgárit - ma talán gimnázium, de legalábbis középiskola) - szokta mondani: Ne tanulj fiam, tudj!


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az úgyis kiderül az 1-2. félévben, hogy bírod-e (agyilag, kitartásilag, stb.ezer oldala van ennek), ha nem, akkor otthagyod.Mi annó a főiskolát 2001-ben 160-an kezdtük, 2005-ben 20-an fejeztük be.

2020. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod, az úgyis kiderül az első, max. a 2-3. félév végén, amikor elkezdenek feltornyosulni a nehézségek, általában a 3.-4. félév végén szigorlat is van, ha az(ok)on átmész, jó eséllyel meglesz a többi is, ha nem, akkor nem neked való.
2020. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!