Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, hány nehéz...

Egyetemisták, hány nehéz tárgyatok van félévenként?

Figyelt kérdés
Nehéz alatt a vizsgákat értem, nem szabválokat, ahol annyira nem kell megszakadni. Van két tárgycsúszásom és emiatt eléggé aggódom a jövő évem miatt. Kérlek szakot és évfolyamot is írjatok! Köszi :)

2020. okt. 14. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Informatikus mérnök, harmadéves.

A kötelező tárgyaim között nem akad szinte könnyű. :(

OO Programozás, szoftverfejlesztés és tesztelés, analízis II, egész értékű programozás, webtechnológia, diszkrét matek.

2020. okt. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az első félévem nemzetközi gazdálkodás szakon

3 olyan tárgyam van, amiből zh (kettőből kettő is) van és vizsga is. Kettőből megajánlott jegyet is lehet szerezni, viszont ezt szinte lehetetlen elérni... Ebből az egyik olyan, amin nagyon sokaknak nem sikerül elsőre átmenni, jó páraknak csúszik is a tárgy, ráadásul ráépülő is van a 3. félévben.

Nem tudom hanyadik félévedben vagy, de érdemes megnézni, hogy amikből csúszol, azokból hány ráépülő tárgyad van. Mert ha nem sok, akkor van esély rá, hogy plusz évet nem kell majd járnod, ha például egy évvel később sikerül teljesíteni, csak később szabadulsz meg az adott tárgytól.

2020. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még. Csúszás nélkül elvileg meg tudnám úszni, de akkor jövőre 10-11 vizsgás tárgyat kellene teljesítenem. Így elég kilátástalannak látom a helyzetem:(
2020. okt. 15. 02:02
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Gépészmérnöknek készülök... van 7 tárgyam... nincs olyan amitől vizsgára gondolva nem akarnék sírva fakadni 😥
2020. okt. 15. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a tendenciàt figyeltem meg, hogy eddig minden félévben volt legalább egy olyan tárgyam, amivel meggyűlik a bajom és azon gondolkodtam, hogy ott hagyom az egészet a csodába (az tart vissza, hogy sok pénzt és időt fektettem már eddig is bele).
2020. okt. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügy és számvitel, másodév

Most csak 7 tárgyam van felvéve, és mind mondható vizsgásnak. Kettő tulajdonképpen egy ZH lesz az utolsó héten a teljes anyagból. Ezek viszonylag egyszerű tárgyak. A maradék 5 vizsgámból 4 viszont kifejezetten nehéz lesz, bőven lesz mit tanulnom. Egyébként szerintem ez a legnehezebb félévem az egész szakon. Ezelőtt kevesebb és könnyebb vizsgáim voltak, illetve ezután is könnyebben végezhető tárgyaim lesznek.

2020. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Fizikuson az első 5 félévben 2 matematika és 1 fizika félévente, ami nehéz, és még 1-2, ami közepes.
2021. márc. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Adattudományt tanulok Írországban, most statistical machine learning és advanced data analytics van, mindkettő nehéz, de mivel csak kettő van, így teljesíthető (remélem) (kicsit el vagyok maradva).
2021. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!