Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktoranduszok! Ki mit tapaszt...

Doktoranduszok! Ki mit tapasztalt? Hogy szokott lenni?

Figyelt kérdés

A felvételi érdekelne. Tudom, hogy minden doktori iskolánál más lehet de én most általános véleményeket szeretnék.

Azt tudom, hogy van pontrendszer, előny az OTDK, pont jár a tanulmányi átlagra, esetleg nyelvvizsgára, hogy fontos a kutatási téma.

Előfordulhat, hogy ha többen jelentkeznek és többet is felvehetnek, akkor előfordulhat, hogy mindenkit felvesznek aki nem hülye és jó jegyei voltak vagy általában azért számít, hogy kinek van kutatási tapasztalat?

A tanszéken ahol tanulok, ahonnan a témavezetőm is lenne, talán mások is jelentkeznének, lehet hogy ketten is rajtam kívül. Nem tudom, hogy hány embert vehetnek fel, az egyik tanár azt mondta, hogy régen úgy volt, hogy egy ember, most már talán többet mert kevesen jelentkeznek. Ő se tud pontos infókat mert a tanszéken már egy ideje nem volt jelentkező.

Ha mondjuk velem együtt hárman jelentkeznénk és nekem sokkal több pontom lenne elvileg mint másoknak, akkor elvileg felvennék őket is mert amúgy meg ötöseik voltak, akkor is ha szinte semmi plusz eredményük nem volt? Például OTDK-n csak én voltam, ők nem voltak, én voltam 4 konferencián (OTDK-t nem beleszámítva), van több megjelent tanulmányom (igaz, hogy ezek egy része a TDK-dolgozatból lett kivágva de van olyan is amit témavezető nélkül hoztam össze), nekik egy sincs.

Bölcsészettudományról van szó. Nekem még az egyik professzor is felvetette, hogy hátha mennék doktorira, el is hívott egy doktorandusz előadására tehát már a tanszéken belül is noszogattak úgymond. Ezt nem beképzeltségből mondom, ezek tények.

Nekik senki sem hozta fel, hogy nem szeretnének-e menni.


Mennyire valószínű, hogy engem is felvesznek és őket is?

Az gondolom nem valószínű, hogy engem nem vennének fel és őket igen vagy hiába van sokkal több eredményem és jó témám, lehet engem nem vennének fel?

Ha őket is felvennék, azt elég igazságtalannak tartanám. Persze érdekelhet mást is a kutatás meg a PhD de szerintem ha azokat is felvesszük akinek nincs semmi OTDK részvétele meg publikáció meg konferenciarészvétel de még neves ösztöndíjakat sem kaptak (például Nemzeti Felsőoktatási, ÚNKP) és demonstrátorok sem voltak, azokat minek kellene felvenni ha van egy pontrendszer és lehetőségük lett volna csinálni valami pluszt és nem akartak, csak bejártak órákra. Nem akarok én önző lenni de kicsit idegesítene ha őket is felvennék meg engem is vagy engem nem de őket igen.


Érdekel tehát hogy amikor mentetek felvételizni, ez hogy alakult?

Felvették azt is aki csak az órákra járt be és ennyi meg azt is akinek volt TDK-részvétele meg publikáció vagy mondjuk szakkollégiumos volt?

Ahol most ti doktoranduszok vagytok, ez hogy működött?


Gondolom az orvosin és TTK-n máshogy van de én bárki véleményét elolvasom.



2020. okt. 15. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféleképpen számítanak az a konferenciarészvételek, (O)TDK-k és egyéb elért eredmények, publikációk. Viszont nem hinném, hogy felpakolnának mindent egy mérlegre és egyensúlyozgatnák a Phd felvételi alatt:)


Nekem egy barátnőmet vették fel nemrég doktori képzésre és bármennyire szeretem, nem voltak annyira kiemelkedően jók a téziseim korábban. TDK-n vett részt és elment néha konferenciára, egyetlen publikációja jelent meg. (BTK)


Mindenféleképpen magyar doktori képzést szeretnél megcélozni? Lehet a külföldben is erőteljesen elkéne gondolkodni (szeretik a kelet-európaikat, mert ritkán mennek el ebből az országból msc-re vagy tovább.)


Amúgy hagyjuk kollégák közt ezt a folyamatos kitúrást vagy toxic környezet kialakítását. Igen, sokan vagyunk BTK-n, mindenféleképpen válogatni fognak. Viszont egymást támogatnunk kéne és nem ujjal mutogatni. Én például, BA-n azért jártam csak órákra (még azt is nehezen, pedig lelkes voltam) mert kórházba kerültem és onnan kellett kiokoskodni a dolgokat. Utána temetést szerveztem, majdnem árván maradtunk a kistesómmal. Nagggyon sok családi vagy más váratlan szituációba kerülhet egy BA-s, MA-s hallgató és ettől függetlenül menne tovább, ha érdekli. Remélem szar szituációba került, de tehetséges hallgatókat is támogatni fogják doktorandusz képzés belépésének lehetőségére.


Hajrá és kerüljetek be mindnyájan :)

2020. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt előny a TDK/OTDK. Az egyik professzor konkrétan meg is mondta, hogy azokon csak olyanok szoktak indulni, akik nem dolgoznak az egyetem mellett, ezért emiatt nem érhet hátrány senkit.
2020. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Egyébként ami azt illeti, nálunk pont nekem volt a legtöbb problémám, nemrég veszítettem el édesapámat és korábban is megvolt a magam baja, mégis nekem van több eredményem és nemcsak bejártam az órákra. Akik meg csak bejártak, nekik sokkal könnyebb az életük. Tudom, hogy hogy haladnak a dolgaik és amúgy is egyértelmű. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy lehet pont az teljesít többet akinek több baja van, nem mindig attól függ.
2020. okt. 16. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt honnan lehet tudni, hogy hány embert vesznek fel államilag támogatottra?

Most írták ki a keresztféléves jelentkezést és az van írva arra a szakra, ami engem érdekel, hogy a felvehető létszám 0-25. Gondolom ebbe már benne van az önköltséges is. Most még csak elméleti szinten érdekel, mert még nem tartok ott, de jó lenne tisztában lenni vele, mire számíthatok majd, mivel önköltségest nem tudnék vállalni.

2020. okt. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok. Csak én se TDK-n se semmin nem voltam. Csak hoztam a kötelezőt.

Hamarosan felkeresem az egyik oktatómat, hogy mit lehet tenni az ügyben.

Nálunk viszont kizárt, hogy sok jelentkező legyen. Az összes szakirányt nézve a geológusokkal együtt nincs 3 phd hallgató. Ennél pedig gyanítom több a határ, ameddig felvesznek hallgatókat.

2020. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!