Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Járt valaki filozófia PhD-ra?...

Járt valaki filozófia PhD-ra? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki járt úgy filozófia PhD-ra, hogy nem járt sem szabad bölcsészet BA-ra, sem filozófia MA-ra?

Meg lehet így csinálni? Így is felvehetnek?

Vagy van itt olyan, aki alapszaktól kezdve tanult filozófiát és PhD-ra ment? Szerintetek ha sosem jártam BA-ra vagy MA-ra belőle de nagyon érdekel a téma és elmélyülök benne, akkor van esélyem filozófia PhD-ra?

Mondjuk ha bejárok filozófia órákra, amiket szabadon választottnak meghirdetnek, hogy növeljem az ismereteim + olvasok hozzá magamtól + írok 1-2 tanulmányt a témában, akkor van esélyem? Ezzel már nem a 0-ról indulnék.


Jelenleg MA-hallgató vagyok de más szakon, ami szintén btk de nem filozófia.



2020. jan. 16. 13:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Borzasztóan hiányozna az alapműveltséged. Szerintem nem fog menni. Egyedül akkor, ha egy nagyon-nagyon speciális területről írsz – de a szigorlatok akkor is nehézséget jelentenének.
2020. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

Tippre ezek az ösztöndíjas PhD helyek rég le vannak osztva az korábbi hallgatók között.


Kívülről szerintem esélytelen arra a kevés helyre bejutni.


Fizetni meg szerintem senki nem olyan elvetemült, hogy kifizessen egy rakás pénzt, csak hogy filozófia doktorit szerezzen.

2020. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 polühümnié ***** válasza:
100%

Ha olyan szakról indulsz neki, amelyikben tanultál filozófiát illetve a hozzá tartozó részeket, akkor nem lehet hátrányod (persze függ attól, hogy mennyire birtoklod a tanultakat), pl teológia végzettséggel is bátran neki lehet indulni, mivel annak jelentős része filozófia.

Azzal nem értek egyet, hogy önköltséges jogviszonyban mazochizmus a filozófia PhD - ha valakit ez érdekel, ebben lát valamit, de éppen nem jut be állami helyre, akkor is kezdjen neki bátran, még talán ösztönző elem is lehet az, hogy jattol a félévekért 100+ ezer forintot, ergo küzd érte, hogy ne vesszen kárba a pénze.

Nyilván előnyben részesül az, akinek van elvégzett filozófiai stúdiuma, de ha a felvételi bizottság elé úgy ülsz be, hogy van egy érdekes témád, jól felépített kutatási terved, s ezt a témát behatóan tanulmányoztad eddig, akkor nem hiszem, hogy nagy gond lehetne. Viszont ha már veszel fel filozófiai tárgyakat szabadon, akkor azokat minimum négyesre tedd le, legyen nyoma az indexben.

2020. jan. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 polühümnié ***** válasza:

A tanulmányokat illetően pedig próbáld megjelentetni, vagy pedig konferenciákon add elő, s így jelentenek előnyt.

A megírt, de senki más által nem olvasott értekezések nem jelentenek plusz pontokat.

2020. jan. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Filozófia, szociológia, politológia, könyvtáros szak (bibliografia) átjárhatobb, mint a jog, vagy az orvoslás. De azért ilyesmire nem okos dolog tudomanyos pályát építeni, ugyanis mindig hátrányban leszel. Mi a mesterszakod? Egy ottani témát társíts filozófiával, ha lehet.
2020. febr. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
4: A publikacio miért ne lenne plusz pont? Kit erdekel, ki olvassa? Harry Pottert is többen olvassak, mint Dosztojevszkijt. Rowling ettol meg satanista marad. (Az esetleges idezettseg más kérdés, de erről is lehetne napokig beszélni).
2020. febr. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
22%

#6 Egy normális PhD felvételin az jelent plusz pontot és az számít publikációnak, ha egy peer reviewed lapban jelent meg. Avagy impakt faktorral bír.


Ezekbe a lapokba nem lehet csak úgy bármilyen baromságot beküldeni, mert visszavágják... de még az alacsony impaktú lapok is megválogatják az anyag minőségét.


Lehet neked otthon 10000 oldal filozófiai gondolati maszturbációd, de konkrétan nem ér semmit, ha nem tudod beküldeni egy peer review lapba. Az nem ér ha fellövöd a Fürge Ujjak Filozófiai Magazinba 😃


Ami számít:

TDK, OTDK,elfogadott konferenciaposzter, előadás, lektorált könyvfejezet vagy IF cikk.

2020. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

... és az is nulla pontot ér, ha feltöltöd pl bioarxiv-re, ami egy preprint szerver. Kap fix DOI számot, idézhető is... de nem peer reviewed. Tehát nem fogadják el publikációnak.


Csak a hivatalosan bírálaton átment cikket fogadják el.


Azt nem tudom bölcsésztudományoknál ez mennyire szigorú a peer rendszer... valahová azért lehet publikágatni biztos, ha van elég nóvum az anyagban.

2020. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Irodalmi témában van már publikációm és OTDK-m... több tanulmányomat elfogadták, úgy, hogy el is bírálták előtte.

Van csak irodalmi témájú és olyan is, ami félig irodalmi, félig filozófiai.


Egyébként tervezek filozófiai témában is írni ha lesz több időm viszont filozófiai tanulmányt fordítottam már és el is fogadták közlésre.

2020. febr. 1. 22:16
 10/24 anonim ***** válasza:

Impakt faktoros lapban jelent meg?

Csak ez számít.

2020. febr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!