Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha ott hagyom az...

Mi történik ha ott hagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akarom azt továbbra is tanulni, amit a szakomon tanítanak.


Ha csak simán nem járok be mostantól és megbukok ebben a félévben, akkor utána kiiratkozhatok? Nem jelentkezek újra?


Hogyan működik ez pontosan? Államilag finanszírozott vagyok, csak elvesztem erre a félévre a támogatást és kész?



2020. okt. 20. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Az történik, hogy elpazarolod azt az időt és energiát az életedből, amit eddig erre fordítottál. Aztán ezzel az emlékkel élsz majd és esetleg semmiféle érdemleges tudást, szakmát nem fogsz kitanulni.

Ismerős asszony (most már 47 éves) 20 éves kora körül kifejezetten értelmes fiatal nő volt. Először felvették az orvosi egyetemre (!!), de olyannyira nem tudta leküzdeni állítólagos izgulását a vizsgaidőszakban (szerintem jelentős hiszti is volt benne), hogy otthagyta. Másodszorra gyógyszerésznek jelentkezett, felvették, de a történet a korábbihoz hasonlóan végződött. Anyja nem küldte el dolgozni, eltartotta. Semmi érdemlegeset nem tanult ki. Végül harminc valahány évesen szerzett magának egy több évvel fiatalabb férjet, szült egy gyereket és most ott van, ahol húszegynehány évesen: eltartják, mert nem dolgozik, semmiféle szakismerete nincs, erősen túlsúlyos, megjelenése egy vidéki konyhásnéniéhez hasonló. Én csak arra vagyok kiváncsi, hogy a férje mikor válik el tőle.

2020. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.-es mert aztán az egyetemen sok érdemleges tudást szerzel...

Én is abbahagytam az egyetemet 3 teljesített félév 20 évesen. Helyette elmentem máshova dolgozni (forgalmi szolgálattevő) és sokkal jobban élvezem mint gondoltam.

Nem kell foglalkozni az olyannal aki az alapján ítél meg, hogy van-e diplomád. Ha van olyan amit szeretnél csinálni akkor csináld azt.

2020. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első félév, szóval nagyon sok időt nem fektettem még bele(szerencsére...). Azonban biztos vagyok, hogy én ezt nem akarom tanulni (gazdálkodás és menedzsment).
2020. okt. 20. 15:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiiratkozol most, könyörgöm:D
2020. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ha egyáltalán nem érdekel akkor inkább várjak még 1 vagy 2 félévet, hogy tényleg legyen "belefektetett" időm? Csak melegedni járok be, mert órán is csak írok, mint a gép de annyira unalmas, hogy más nem is történik a fejembe. Ma volt első matek ZH talán 2-es meg van holnap pénzügytan és arra azt se tudom, hogy mit kéne tudni, mert inkább a matekkal foglalkoztam...
2020. okt. 20. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem teljesíted a tárgyakat, nem vizsgázol, akkor nem kell visszafizetni valamennyi pénzt? Azt mondom nem elpazarolt idő, legalább tudod hogy ezt te tutira nem akarod tanulni. Nem mindig az a legjobb út, ha minden áron erőltetjük a dolgokat, mert "amit elkezdtél fejezd be". Persze valaminél meg kell maradni. Én is az egyetem otthagyásán gondolkozom, szintén első félév.
2020. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én (6-os) azt tervezem pl. hogy elmegyek dolgozni, és amikor már jól átgondoltam, mit tanuljak, akár kitanulok 2 szakmát is, hogy minél sokoldalúbb legyek és ha nem találok állást vagy kirúgnak, akkor találok a másikban.
2020. dec. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!