Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Velem van a gond, hogy ez...

Velem van a gond, hogy ez zavar engem, hogy szokhatnék hozzá?

Figyelt kérdés

PhD hallgató vagyok, laborban dolgozom, sajnos úgy alakult, hogy az irodám is itt van, nem pedig ott, ahol a többi PhD hallgató is van. Egyfelől zavar, hogy el vagyok zárva a társaságtól, mert nem így képzeltem el ezt a dolgot, másfelől a laborban 3 szoba van körülöttem, szinte állandóan jönnek mennek, zajt csapnak, mert nekik is kell vizsgálni.


Én idén kezdtem, egyelőre nem kutatok, csak tervezem a vizsgálatomat, azaz szellemi munkát kell végezzek a gépemen. Viszont kötelező heti 20 órát bent lennem, csakhogy ebben a zajban egyszerűen lehetetlen koncentrálni. :(

Én mindig is tudtam, hogy nem való nekem az irodai/adminisztratív jellegű munka, de hát meg se fordult a fejemben, hogy így leszek beosztva. Senkit nem ismerek itt, akit köteleznének heti 20 óra munkára, annyira igazságtalannak érzem. Heti 4 napot itt vagyok, mások meg maximum hármat.


Nincs kihez szólni igazából, nincs egy mikró sem, hogy az ebédem megmelegítsem, se hűtő, se semmi, mint a másik épületben, és még a nagyvécét sem tudom megoldani, mert egyetlen egy koedukált WC van (amit nekem kell takarítani, mert a takarító ide nem teheti be a lábát), az is pont ott, ahol mindenki látja, hogy bemegyek, így nagyon kínos lenne ezt megoldani.


Most meg már órák óta itt van az egyik kolléganőm két barátnője és itt csevegnek a kényelmes fotelokban a váróban, mert ezt is lehet, nem tiltja senki.


Én gondoltam rá, hogy használhatnék fülest, meg zenét, de mivel ide is bemászkálnak, elég hülyén venné ki magát. :(


Szánalmasnak érzek magam, de így nem tudom elvégezni a dolgom, és nagyon fáradt vagyok amiatt, hogy otthon kell befejezzem azt, amit itt nem tudok megoldani.


Tudom, hogy ezek a körülmények a legtöbb munkahelyen is (vagy rosszabbak), de nem tudom, hogy lehetne ezt megszokni hosszú távon, mert még 4 évig bizonyára itt leszek, ha nem tovább.


De lehet az a része jobban bosszant, hogy másnak nincs ilyen kötelezettsége, csak rám meg egy másik lányra hárul. Nem véletlenül hívják ezt labornak, nem pedig irodának. Akik idejárnak vizsgálni, az egyetemi tanulást, adminisztratív munkájukat nem itt végzik, nyilván.


A vicc az, hogy a témavezetőm csak heti 3 napot dolgozik itt, kijelentette, hogy megőrülne, ha az egyetemen kéne cikkeket írnia, mert itt nagy zaj van. Hát nincs ezzel egyedül...



2020. okt. 20. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Hát ha nem bírod az irodai munkát, akkor tanuld ki a kőműves mesterséget, vagy menj el kamionozni, ne a PhD-val szórakozz!
2020. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem is rohadtul zavar a zaj, meg a locsogás, rádióhallgatás, amit az irodákban művelnek az emberek. Én grafikus vagyok, és az esetek nagy többségében open office-ban dolgoztam. Sokszor volt rajtam füles, de az az igazság, hogy néha csak a csöndre vágyik az ember, nem a zajt elnyomó zenebonára. Hozzászokni a zajhoz húsz év alatt nem tudtam, az idegrendszerem ki van készülve teljesen. Neked is azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg kihúzni valahogyan addig, ameddig muszáj ott maradnod. Aztán keress olyan helyet, ahol nyugi van. Vagy nem tudsz home office-t kérni.
2020. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nőként igazán nekem való szakmákat találtál. :)
2020. okt. 20. 15:13
 4/5 A kérdező kommentje:

Második: sajnállak, az open office nagy divat mostanában, én meg se próbálnék olyan helyre menni. Engem tényleg csak az nyugtat, hogy nem heti 40 óra, de emellett óráim is vannak, ezért van 20 órára maximálva. Nem dolgozhatok kevesebbet offline, kötelező itt lennem sajnos.


A legjobban tényleg az szomorít el, hogy a munkahellyel járó társasági életből semmi se jut nekem. Még egy közös ebédre se mehetek el senkivel (mondjuk erre sokaknak igénye sincs, maguknak hoznak kaját), vagy bármi, ami ismerkedési lehetőséget biztosítana. Egyetem alatt is dolgoztam, igaz ott recepciós kisegítőként könnyebb dolgom volt, főleg fénymásoltam, papírokat rendezgettem, nem a gép előtt ültem, de mindenkivel jóban voltam, sosem unatkoztunk (igaz, munka az volt bőven), de felváltva mentünk ki szünetre, főztünk egymásnak kávét, sütit vittünk, szóval számomra ilyen egy jó munkahely. :)

2020. okt. 20. 15:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyél fel egy fülhallgatót.
2020. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!