Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eldönteni, hogy...

Hogyan lehet eldönteni, hogy mivel szeretnél foglalkozni a jövőben?

Figyelt kérdés
Továbbtanulási kérdéseknél általában két opció szokott felmerülni: gondold végig milyen tárgyakat szerettél az iskolában és mi érdekel, vagy mivel szeretnél foglalkozni a jövőben. Ez tök jó és logikus, viszont én őszintén nem tudom, hogy ezt mégis hogyan lehet jól kivitelezni. Nekem középiskolásként, 17 évesen még nem sok rálátásom volt a világra és nem tudtam, hogy egyáltalán csak milyen lehetőségeim lennének. Végig tudtam böngészni a felvi.hu-t, az egyetemek oldalait, el tudtam menni nyílt napokra, beszélgettem emberekkel, meghallgattam az okosságokat stb., de arról nem sok információm (tapasztalatom meg aztán pláne nem) volt, hogy mégis miben tudnék elhelyezkedni, mivel foglalkozik ez és ez a szakma, mit jelent a gyakorlatban, nekem való-e. Most már 21 vagyok és szeretnék továbbtanulni, de még mindig nem tudok sokkal többet. Az ember látja, hogy mivel foglalkozik a közvetlen környezete és ismeri az alap szakmákat, mint pl. fodrász, tanár, szakács, orvos stb., de rengeteg (pláne ma) összetett, új, fejlődő, kevésbé behatárolható terület van. Lehetséges, hogy valamiről nincsenek alapos információid és teljesen más a valóság, mint ahogyan azt elképzelted. Lehetséges, hogy teljesen alkalmatlan vagy az adott pozícióra, de ez csak akkor derül ki, ha már átrágtad magad a képzésen és ott állsz kezedben a papírral. Szerintem nem nagyon van lehetőség arra, hogy beleláss az egyes szakmákba és arra pláne nincsen, hogy esetleg kipróbáld magad. Emiatt nem értem, hogy ki hogyan tudja a "mivel szeretnél foglalkozni" tanácsot jól felhasználni.
2020. okt. 26. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Jol fellehet hasznalni ha van eszed átgondolni. Először is. Bar gimiben nem sokat hallani errol, de egyetemen tok oke otthagyni 1-2 felev utan a szakot ha nem tetszik. Akkor mesz masikra. A masik meg. Azt azert csak tudod hogy ki nem allhatnal emberekkel dolgozni peldaul. Igaz ez rad? Vagy pont hogy csak igy tudod elkepzelni magad, hogy emberek nyuzsognek korulotted es segitesz nekik? Szereted a kemiat? Vonz a labor gondolata? Vagy inkabb novenyekkel allatokkal fogllakoznal? Vagy tokre elvezed a matek orat, esetleg meg vonz az is hogy egy bankban ulj 8 oraban a kliensekkel? Irodaban dolgoznal vagy szabadban? Turnad a foldet ha kellene?

Na latod, ezek tok egyszeru kerdesek. Es maris kb a negyedere redukalhatod vele az egyetemi szakokat, amibol aztan valogathatsz.

2020. okt. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1#

Gimiben arról sem hallani sokat, hogy, ha otthagysz egy államilag támogatott egyetemi képzést, akkor (amennyiben egy, vagy osztatlan szakok esetében kettő félév után teszed), akkor vissza kell fizetned a képzés díjának az 50%-át, esetleg le kell dolgoznod vagy rögtön el kell kezdened egy másik egyetemi képzést. Mindeközben pedig fogynak a támogatott féléveid. Szóval jó dolog váltogatni, de azt sem szabad csak úgy, meggondolatlanul.

Szerintem ezek nem egyszerű kérdések, amikre csak úgy, tapasztalat nélkül biztosan tudsz válaszolni. Maximum elképzeléseid lehetnek arról, hogy szeretnél-e ügyfelekkel/állatokkal stb. foglalkozni, hogy szeretnél-e laborban dolgozni stb., stb... amíg soha nem csináltad, addig nem tudod megállapítani, hogy az neked való-e és csak mások információira, tapasztalataira tudsz hagyatkozni, amik nem biztos, hogy valósak vagy univerzálisak.

2020. okt. 27. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Bitch pls...akkor megis milyen valaszt varsz? :D Ket lehetoseg van, vagy ismered sajat magad, es felteszed a megadott kerdeseket magadnak, vagy rosszul dontesz, es valtasz 1-2 felev utan. Csak te hiszed most azt hogy ez hú de nehez, elet megvaltoztato felelloseggel jaro dontes, mint a gimisek nagy resze. Kozben meg az egyetem tok mas vilag, egy csomo szaknak a 70%-a is kihullik akar idokozben. Megsem sir senki, hanem addig valtogat mig meg nem lesz az igazi. Max diakhitellel fejezed be, vagy kulfoldon dolgozol nyari szunetben. Ez itt mar nem a dedó. Azt hiszed minden diplomas imadja a szakmajat? Haha, kozelrol sem.
2020. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyetemre járok, nem kell bemutatni. Viszont én pont azt látom a többségen, hogy fogalmuk nincsen miért az adott szakon tanulnak és fogalmuk nincsen mit akarnak kezdeni magukkal. Mindeközben pedig ott a nyomás, hogy élj tudatosan és élj felelősségteljes életet, vakvágányok nélkül stb., stb. A szakváltás, a pályamódosítás, a képzés befejezése stb. is mind kudarcnak számít.
2020. okt. 27. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!