Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsész PhD mellett van...

Bölcsész PhD mellett van esély másik szakot végezni? Doktoranduszok írjanak főleg, ha lehet.

Figyelt kérdés

Gondolom ritka az ilyen, de érdekelne. Irodalom/filozófia/történelem/néprajz/nyelvészet doktori mellett lehet esély egy alapszakot elkezdeni? Vagy szakfüggő?


Én szeretnék PhD-ra menni, és ha bekerülnék, akkor ha időm engedné lehet megfontolnám, hogy belekezdjek egy új szakba, egyrészt, mert lehet nem árt ha több lábon állok, másrészt meg nagyon sok minden érdekel és szeretnék új dolgokat tanulni, illetve gimis korom óta az érdeklődésem is megváltozott, szeretnék olyasmit is tudni, amit eddig nem.


Érdekelne, hogy aki valamilyen BTK-s PhD mellett kezdett új szakot, milyen szakot kezdett? Nehéz volt az időt beosztani? Anyagilag mennyire volt megterhelő?



2020. okt. 30. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
TTK PhD-ra kell menni, annak legalább van értelme.
2020. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Örülnék, ha máshoz is értenék a BTK-n kívül, de sajnos máshova nem igazán jelentkezhetnék. Semmi TTK-s meg ÁOK meg FOK meg GYTK alapszakom nincsen. Ráadásul gimiben nem is tettem sem kémia, sem biosz, sem fizika érettségit.


Komolyan érdekelnének az ilyen témák, de sajnos hiába. Azért is tettem fel a kérdést, mert éppen azt is el tudnám képzelni, hogy a BTK-s PhD mellett egy TTK-s vagy hasonló szakot végezzek, kérdés, hogy időben és anyagilag hogy kivitelezhető.

2020. okt. 31. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen van lehetőséged, az egyik doktorandusz hallgató nálunk BTK-s szakon egyszerre csinálja az infó BA-t. Kérdés, hogy megéri-e az esetleges kiégést.
2020. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik barátnőm a filozófia PhD mellett csinálta meg a germanisztika BA-t, de passziváltatnia is kellett közben és a PhD-val így csúszott is 1 évet.
2020. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!