Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hosszú órákon át...

Hogyan lehet hosszú órákon át tanulni?

Figyelt kérdés

A lehető legtöbb anyagot szeretném megtanulni, minőségi tanulással. Magasan teljesítő, extrém produktív emberektől várok választ.

Nekem a legjobbnak az tűnik, hogy váltogatom a feladatokat óránként, és olykor tartok egy 20-30 perces szünetet, így hosszú órákig is bírom.


Őszintén, 12 óráig szeretném csinálni, de nem megy, mert kiégek, és nagyon nem vagyok elégedett magammal ez miatt. Keresek stratégiákat, tippeket, ami beválhat. Sajnos így napi 6-8 órát tudok tanulni csak, aztán már hiába próbálok koncentrálni, nem fog az agyam, kihal a kreativitásom, és végtelenül jobban esik pihenni, de a maxra szeretném kihúzni magamat, ameddig lehet.


Köszönöm.



2020. okt. 31. 11:45
A kérdező szavazást indított:
Én 1-3 órát tanulok egy nap.
Én 3-6 órát tanulok egy nap.
Én 8-12 órát tanulok egy nap.
Én 12 órán túl is képes vagyok tanulni.
18 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdd a legkönnyebb kis feladattal, és haladj a legnehezebb, leghosszabb feladat felé. Így olyan lesz mint egy játék, ahol egyre nehezebb pályák felé haladsz.

Ha nagyon nincs kedved már tanulni, tanulj 25-5 felosztásban. 25 perc intenzív munka után 5 perc szabadfoglalkozás.

Tanulj a könyvtárban, vagy rakj ki egy monitorra egy tanulnod youtube videót. Ez inspirálni fog.

Egyél, igyál, aludj eleget. Sétálj.

Ne vállalj be olyat, ami esélytelen hogy sikerülni fog. Olyat bevállalhatsz ami nehéz lesz, de ne ugorj bele a biztos kudarcba.

2020. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideig szeretnéd napi 12 óráig teljesen leterhelni az idegrendszeredet? Talán egy hétig menni fog.

Az emberi idegrendszert nem erre találták ki.

Sajnos az egészség és az idegrendszer rovására megy, ha ennyire feszegetjük a határainkat.

Az, hogy 6-8 óra után kidőlsz, teljesen egészséges, és a tested jelzése.

Aludni is kell eleget, hagyni kell az agynak, hogy pihenjen és feldolgozza az információt. Sokszor vettem észre, hogy álmomban tanulom meg az anyagot.

Ne az legyen a célod, hogy x órát tanulj, hanem, hogy belemenjen a fejedbe az anyag. Hogy megy bele? Tapasztalatom az, hogy engedni kell. Engedd, hogy belemenjen. Több nyelvet tanultam meg így. Csak engedtem. Nem magoltam szavakat sose.

Más típusú tanulásnál, az egyetlen, ami beválik, ha felmondod az anyagot. Először strukturáld, utána mondd fel. Sajnos a legtöbb tankönyvet (nem tudom, hogy szándékosan-e, vagy ostobaságból) úgy írják meg, hogy ne legyen teljesen érthető, és utána még strukturálni kelljen. Értsd meg mélyen a tananyag szerkezetét, a belső összefüggéseket, esetleg készíts rövid vázlatot, ha ez segít, és utána mondd fel.

2020. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én felosztom a napi tanulást nagyobb tömbökre, így elég tetemes idő szokott összejönni. Kezdjük azzal, amikor nagyon produktív hetet, hónapot kell letoljak, akkor 8-9 között ágyban vagyok, meditálok egy 20-25 percet és 5 percre rá alszom is. Kelek 4:30-5:00 között (attól függően, hogy mikor aludtam el, jól aludtam-e), majd felöltözés után, egy tea/kakó mellett (nem kávézom) leülök 3 órát tanulni. 8 körül reggelizem, ekkor 1 óra simán elmegy a mosakodással, beszélgetéssel, olvasással, netezéssel. Majd 9 körül újra leülök és egészen fél 1-2-ig tanulok attól függően, hogy kell-e ebédet készíteni. Azokat a napokat nagyon utálom mikor a semmiből kell főzni valamit, 40 perc, 1 óra is el szokott menni ezzel, dehát muszáj egészségesen étkezni ilyen tempó mellett... Aztán kaja, utána meg nekem muszáj 0.5-1 órát pihennem, ami vagy szundizás vagy olvasás. 4 körül újra leülök, és 6-7-ig még tolok egy rendet. Nekem ami a legtöbb ilyen tanulási rendben összejött, az 3 nap egy héten. Egyszerűen nem olyan az életem, hogy napi 5x egymás után csináljam, sportolnom kell, egyéb hobbijaim vannak, család...
2021. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!