Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakot ajánlanátok...

Melyik szakot ajánlanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

Alapvetően humán beállítottságú vagyok, gimiben a biosz nagyjából ment, a kémia nem nagyon, inkább a számításokkal volt problémám, azok nagyon nem mentek.

Általánosban négyes, ötös voltam bioszból és kémiából is, de ez nem jelent semmit. A gimis jegyeim így alakultak: kémiából 9. és 10. osztályban is hármas voltam, bioszból 10. évfolyamon négyes, 11. és 12. évfolyamon pedig ötös.


Most lehet hülyének fogtok nézni, de elgondolkodtam rajta, hogy ennek ellenére lehet szívesen elvégeznék egy reál szakot az egyetemen, viszont másoddiplomának. Sajnos 2 állami félév kivételével az összeset elhasználtam. Eddig nem nagyon érdekeltek a biosz, kémia, fizika tárgyak, gimnáziumban talán a fizika egy kicsit, a földrajzot kedveltem, de ennél is jobban érdekelt a nyelvtanulás, irodalom, történelem, így nem ilyen irányban indultam el. Jelenleg már egy kicsit bánom és úgy gondolom, jó lenne ha bővíteném az ismereteim, olyan érzésem van, mintha valami burokban lennék, aki csak a bölcsész szövegekhez ért. És aztán ki tudja mikor jönne jól egy másoddiploma.


Ilyen körülmények között ti melyiket ajánlanátok nekem? Én a biológia alapszakra, orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikusra meg esetleg az ápolóira gondoltam. Egyáltalán bármilyen reálos szakra lenne-e esélyem és melyik lenne legcélszerűbb?

Szívem szerint orvos lennék, de az sok szempontból bonyolult és már lemaradtam arról. Ott minimum 6 évig kell tanulni, borzasztó drága, nem dolgozhatnék mellette, gondolom semmi másra nem lenne időm, így ha mégse jönne össze, akkor hirtelen nem lenne munkám sem.


Szóval jó ötlet-e egy másoddiploma ilyen területen ha kémiából mindig hármas voltam és nem mentek a számítások? A biosz jobban ment, de én nem biosz emeltes osztályba jártam, tehát elvileg egy középszintű érettséginek felelt volna meg a tudásom. Érettségim nincs is reál tárgyakból, mert szabadon választhatónak nem olyat választottam.



2020. nov. 2. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Az ápolóit ajánlanám oda nem kéne emelt kémia érettségit se kell tenned és ápolóra is mindig szükség van.


Biológia alapszak mellé kéne az msc is, ami szintén drága.


Az első diplomád miből van?

2020. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Alapszaknak nyelvszak, mesterszaknak fordító. Teljesen távol áll a reál vonaltól.
2020. nov. 2. 18:59
 3/3 anonim ***** válasza:
menj gyógytornásznak, magánban sokat kereshetsz.
2020. nov. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!