Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsészek! Aki megbántani,...

Bölcsészek! Aki megbántani, hogy BTK-ra ment: mi lett a vége?

Figyelt kérdés

Ha van köztetek olyan, aki megbánta, hogy BTK-ra ment, végül ti végigcsináltátok, vagy váltottatok?

Volt olyan, aki másoddiplomának elvégzett valami mást?


Van olyan, aki rájött, hogy teljesen más érdekli, nem is humán tárgyak?



2020. nov. 3. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én nyelvszakra mentem, konkrétan néderlandisztikára, szóval talán még nem is volt olyan hülyeség, mármint tekintve, hogy viszonylag ritka szak, a hollam sem túl elterjedt, de igény van rá. Na ezek a szempontok vezéreltek végzős gimnazistaként, de végül 1 év után otthagytam. Egyrészről megértettem, hogy miért büfészakozzák le olyan sokan a btk-s szakokat. És nem azért, mert ne lennének értékesek az ott tanultak, hanem azért, mert nem ad konkrét irányt, szakmát, csak egy papírt. Persze sok szaknál ez van, hogy ha elvégzed, nem lesz konkrét munkaköröd, de például egy gazdasági szaknál azért világos, hogy olyan területen el tudsz helyezkedni, egy mérnök meg megint olyan területen stb stb. A btk még ilyen utat sem jelöl ki. Nyelvszak esetében például annyival leszel több a diplomáddal, hogy megtanulsz felsőfokon egy nyelvet. Ez szép és jó, de ezzel mihez tudsz kezdeni?

Ne haragudj, hogy a nyelvszakot hozom példának, tudom, hogy van más btk-s szak is de úgy en bloc az a véleményem, hogy ezek művelik az embert, de a munkaerőpiacon kevésbé használható tudást adnak.


Szóval én 1 év után otthagytam, engedve a külső nyomásnak. Nem arról van szó, hogy kényszerítettek, de kb. 9 hónapig súlykolták, hogy értelmetlen meg minden és lehet, hogy ezzel azonosultam is egy idővel, de a lényeg az, hogy nem élveztem, én sem láttam értelmét plusz rájöttem, hogy többet akarok. Valami konkrétabb módon szeretnék a társadalom hasznára lenni. Azt mondom, nem kell engedni a külső nyomásnak. Ha te élvezed és szereted és van elképzelésed, akkor hajrá. De ha benned is felmerülnek a kérdőjelek és már azt sem tudod, miért csinálod, akkor nem érdemes (de ez nem csak btk-ra vonatkozik, hanem minden szakra).

Gimiben, 18 évesen sokak nem tudják, mi érdekli őket igazán, akkor a bölcsészet vonzónak tűnik, aztán egyetemen rájönnek, hogy mégsem az.

2020. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ja igen és végül én reálos szak mellett döntöttem, mert elkezdett érdekelni az orvoslás (kb. a semmiből, elég nagy Pálfordulat volt...) Újraérettségiztem bioszból és kémiából és orvosi területre váltottam.
2020. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Igen, 4 szakot próbáltam ki BTK-n. Egyiknek sem látom értelmét. Most csinálom a negyediket annak reményében, hogy utána találok olyan MA szakot, aminek lesz értelme. Otthagyni már nem tudom, mert eltelt 2 félév és ha otthagyom akkor vissza kell fizetni.
2020. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Végigcsináltam.

Aztán elmentem mérnökinfóra is, most azzal haladok (jól megy, szóval ezt neked bölcsész sztereotípia).

2020. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Interdiszciplináris területre akarnék továbbmenni (biosz-infó és bölcsész) Msc-re. Nekem már a szakirányom is hasonló volt, csomó kalkulus órával:D . Meglátjuk mit hoz ez a vírushelyzet és a külföldi egyetemek fogadnak-e majd egyáltalán nemzetközi diákokat.


Korábban elsőévesként behintáztattak, hogy biztosan mehetünk újságokhoz szerkesztőnek. Megtanultam,hogy csak gyakorlati hellyel kötött megállapodás tekintetében megyek tovább Msc-re. Nincs újra zsákbamacskázás. Egyébként megbántam igen, ehelyett valami gyakorlatorienált szakra kellett volna menni.

2020. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Én meg megcsináltam egy proginfo Bsc-t, mert, hogy piacképes, és van hozzá agyam, csúszás nélkül befejeztem, és aztán átmentem a BTK-ra, mert olyat akartam tanulni ami érdekel, és ami boldoggá tesz, és lehet, hogy semmit nem fogok tudni kezdeni az új diplomámmal, bár még reménykedem :DD De inkább leszek éhező, de intellektuálisan kielégült és boldog bölcsész, mint programozó sok pénzért. Persze nem lehet figyelmen kívül hagyni a döntésnek ezt a részét sem, csak azért írtam le az én történetemet, mert szerintem azt sem érdemes elfelejteni, hogy nem mindenki tudja "elfolytani" magában a BTK szellemét :"D
2021. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!