Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen óvónőnek lenni? Mennyir...

Milyen óvónőnek lenni? Mennyire lehet munkát találni?

Figyelt kérdés

Gondolkozom, hogy érettségi után mi legyen. Már van egy szakmám, szoc gondozó és ápoló, de nem ebben szeretnék elhelyezkedni. Csak az egyik szempont a sok közül, hogy közel legyen a munkahelyem, és a környéken két óvoda is van.


Azonban nem tudom, mennyire lennék jó benne. Kreatív vagyok, empatikus, tisztelettudó. Gyerekekkel soha nem volt dolgom. Régebben is átsuhant a fejemben néhányszor, hogy óvónő, merthogy látva, pontosabban hallva a mai gyerekeket, nem lenne rossz azzal foglalkozni, hogy szellemileg fejlődjenek, tanuljanak meg viselkedi, és főleg empátiával lenni más felé. Általánosban rengeteget csúfoltak, de a tanárok aligha törődtek ezzel, egy gyors rászóláson kívül, már aki ennyit megtett. Jó lenne úgy hatni a gyerekekre, hogy ők ne viselkedjenek így később.


2020. nov. 8. 12:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy a hiány, és nem azért, mert ne érdekelné a végzetteket, csak azért, mert nem lehet belőle megélni. Legalábbis budapesti óvónők sorra mennek el, úgy vadásszák őket, mert akármivel, majdnem akármivel jobban keresnek, mint ezzel. 3 év alatt 3 óvónőnk váltott szakmát, minden évben újat kellett megszoknunk, mert nem tudnak továbblépni az életükben, ha nem csinálnak valami mást. Megértem őket, de sajnálom is.
2020. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!