Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akiket egyáltalán nem támogatt...

Akiket egyáltalán nem támogattak a szüleik/ nagyszüleik stb. egyetem alatt azok milyen szakot végeztek és mit dolgoztak mellette?

Figyelt kérdés

Most érettségizek ősszel szeptemberig diákmunkáztam utánna pedig dolgozni szeretnék, hogy legyen pénzem az egyetemre laptopra (az online oktatás alatt is telefonról tanultam, azelőtt pedig, ha PPT-t stb. kellett csinálni, akkor a könyvtári számítógépet használtam) , kolira és szeretnék nyelvvizsgázni is addig, erre suli alatt nem volt lehetőségem, hiszen a szüleim teljesen fölöslegesnek tartották emiatt nem is jutott rá pénz. Szüleim nagyon ellenzik az egyetemet apámnak szakmunkás bizonyítványa van, tesómnak szintén, anyának pedig csak 10 osztály szakmát tanult, de 17 évesen már szült így nem fejezte be. Tehát én vagyok az első a családban, aki érettségizik és egyetemre akar menni, de tőlem is azt várták, hogy csináljak meg egy szakmát és dolgozzak. Ehelyett gimibe mentem egész jól tanultam 4,5-4,6 volt az átlagom, melyet főként a készség tárgyak húztak le tesi, ének általában 3-as volt. A reál tárgyakban általában jobb voltam és jobban is érdekeltek, mint például a töri. Nem tudom, hogy minek tanuljak tovább, amely szakok érdekelnek nem lehet mellettük dolgozni , így esélytelenek.


( Mielőtt megkapom, hogy eddig is a szüleim támogattak gimi alatt kaptam ösztöndíjat abból fedeztem az iskolai költségeket, plusz nyáron és amikor tudtam dolgoztam és bele adtam a számlákba, kajába is, emiatt általában soha nem volt pénzem a saját hobbimra vagy nyelvtanárra, nyelvvizsgára)


Ezek ismeretében milyen szakot ajánlotok?


Valakinek esetleg valamilyen egyéb jó tanács teljesen tanácstalan vagyok, hogyan törjek ki ebből az egészből?


Esetleg saját élettörténetek is érdekelnek, akik hasonló helyzetben voltak


Köszönöm szépen, aki elolvassa és segít🙂



2020. nov. 8. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hali. Én ha újra kezdhetném nem mennék egyetemre hanem szakmát tanulnék ennek több oka van. Nem bírtam a munkát egyetem mellett se szellemileg se fizikailag kikészültem többször voltam kórházban míg végül oda jutottam, hogy prosti lettem, mert a szüleim ételt se adtak és hát valamiből megkellett élni. Végül ott hagytam az egyetemet. Most szakmát tanulok.
2020. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már mint arra akarok kilyukadni, hogy először nekem is csak annyi volt , hogy nem vettek ruhát nem vettek laptopot stb. De egyetemen már étel se volt. Szóval én nem ajánlom, de te döntésed
2020. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, akkor láthatólag nincs sok remény támogatás nélkül, maximum a diákhitel
2020. nov. 9. 21:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyén kérdése, hogy ki hogy bírja az egyetem+munka kombót.

Élelmiszermérnökit végeztem, közben dolgoztam. Többféle diákmunkám is volt, a fagylalt árulástól kezdve az éjszakai műszakig egy mosópor csomagoló gyárban.

Nem volt egyszerű de megoldható.

Ezek mellett kolis voltam és kaptam szoc. ösztöndíjjat is.


De egyetemet akkor érdemes elkezdeni szerintem, ha tudod mi akarsz lenni, nem egy random szakkal megpróbálkozni.

2020. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzetben vagy, ha nem támogatnak, nem is csak az anyagiak miatt, hanem azért, mert ellenzik.

Ismerek olyan szakmunkás apát, aki borzasztóan büszke, hogy diplomás ember lett a fia, de sajnos olyan is van, aki irigykedik a saját gyerekére, vagy fél, hogy majd az le fogja nézni, ha egyetemet végez.


A legfontosabb kérdés, mihez lenne kedved, mikben vagy jó, mi érdekel.

Van diákhitel és néhány szak kivételével azért be tudod osztani, mennyi órát veszel fel, mi fér neked bele.


Ha megvan a tehetséged, akkor mindenképp menj egyetemre, sokkal könnyebb életed lesz egy diplomával a kezedben.

2020. nov. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendszergazda okj + gyorsan állás, gyakornokként is akár nagyobb cégnél, aztán amellett vidéki informatikus szak, ha még szükségesnek tartod a papír miatt, vagy tudsz rövidebb kurzusokkal továbbmenni.
2020. nov. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Edgeh válasza:

16 éves korom óta dolgoztam iskola mellett...

Most 36 évesen dolgozom egyetem mellett... :)

Csak Te tudod eldönteni, hogy mi az ami érdekelne... Ne aggódj, menni fog... :)

2020. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Magyarországon kiemelkedően magas a diplomások és nem diplomások közötti bérkülönbség - azaz megéri tanulni, még akkor is, ha csak az anyagiakat nézed.

És van diákhitel, ami ezért nem rossz pénz és nagyon kedvezőek a feltételei is.

2020. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem támogattak volna, de láttam ismerőseimet, hogy szenvednek úgy is, hogy támogatják őket, s alapvetően motiváltak is voltak az egyetemmel kapcsolatban. Én inkább szakmát tanultam, többet is, nem bántam meg, s nincsenek eü-i problémáim sem.
2023. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!