Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a nagyszüleim, hogy tanulok és majd szellemi munkát szeretnék végezni?

Figyelt kérdés

16 évesen dolgozni mentem fizikai munkakörbe, hogy legyen pénzem jogosítványra, stb. Nem nézem le azt, aki fizikai munkát végez, félreértés ne essék. Nagyon nehéz munkát kellett azon a helyen végeznem, és úgy bántak velem a főnökeim és a kollégáim, mintha én egy utolsó mocskos ember lennék... 1 hónapot töltöttem ott, de földi pokol volt, ahogy kihasználtak, sértegettek, és a magánéletemről olyanokat kérdezgettek hangosan, amiket max. a legjobb barátjával beszél meg az ember... Aztán jött a következő munkahely hasonló rossz tapasztalatokkal. Eldöntöttem, hogy én más jövőt szeretnék, hogy nem akarok megszakadni (mert volt, hogy rosszul lettem az első munkahelyemen, úgy túlhajszoltak), és többet akarok a minimálbérnél keresni. Bejutottam egy jó egyetemre, minden energiámat és időmet a tanulásra fordítom (eredményesen), hogy egy jobb jövőm lehessen. Amikor elkezdtem, volt egy "elviselhetőbb" munkahelyem, de ezt sokszor nem tudtam összeegyeztetni a tanulmányokkal, így kirúgtak sajnos. Utána néhány hónapig hiába próbáltam, de nem sikerült olyan munkát találnom ami egyetem mellet menne, de nem is bánom, mert legalább teljes gőzzel a tanulásra koncentráltam.


De ezt a nagyszüleim már nem nézik olyan jó szemmel, hogy én egyáltalán még mindig tanulok, és nem mentem gyártósorra... (még mindig nem nézem le azt, aki soron dolgozik, csak én nem szeretnék ilyen munkát) Elég durva, obszcén, vulgáris szavakat, mondatokat vágtak hozzám, amikor arról beszéltünk, hogy elvesztettem az állásom, de most tanulok és mik a céljaim. Ha nem is tetszik nekik a dolog, hogy szellemi pozíció a cél, de miért kell így leszólniuk? Ha nem is támogatnak benne, de miért kell olyanokat mondaniuk, hogy lejjebb fogom adni, és meglátom jó lesz nekem sima fizikai munka és belátom majd, hogy nekik volt igazuk?


Kb. 2 hónap múlva lett egy gyakornoki melóm, de ez csak határozott időre szólt. Ezt is elmondtam nekik, hogy határozott idő, és amikor lejárt, éppen nálunk voltak, és annyira szemrehányóan, annyira fájdalmasan megvetve megkérdezte: "Na és milyen a munka világa?" Kérdeztem milyen munka, én most tanulok, erre, hogy jaaa azt hittük, hogy te jársz dolgozni... és abban benne volt minden degradálás, mintha azért nem határozott ideig lettem volna ott, mintha nem végeztem volna elég jól a munkám...


Nemrég viszont sikerült egy újabb nagyon jó helyen gyakornoki állást találnom, ahol nagyon releváns tapasztalatot tudok szerezni (határozatlan időre). Amikor elmondtam nekik egy percig mély döbbenetet és kétségbeesést láttam a szemükben, majd bedobták: "Na és mit fogsz ott csinálni, söpörni, takarítani?". Feldúlva, de nyugodt hangon elmondtam nekik, hogy a szakmámban fogok dolgozni.


Azért nem írtam le, hogy milyen szakon vagyok, mert nem szeretném, ha bárki is felismerné a sztorit. Elnézést ha túl hosszú lett, vagy ha zavaros, de nagyon felzaklató nekem ez a téma. Mindenkitől szívesen várok tanácsot, hogy hogy miként kezelhetném el, fogadtathatnám el velük, hogy az irodai munka is munka, és ott is dolgozni kell. Járt már esetleg valaki hasonló cipőben?



2020. máj. 23. 22:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%

Micsoda problema.

Kit erdekel mit gondolnak?


En meg sem hallgatnek egy olyan embert akit a kommunizmus dedelgetett a keblen es azt sem tudjak mi az igazi munka. Mert igen is, az amit ok munkanak neveznek a kozelebe sem megy a mai elvarasoknak.


Bssz a fejukre.

2020. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
13%
Lány vagy?
2020. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
18%

"Mert igen is, az amit ok munkanak neveznek a kozelebe sem megy a mai elvarasoknak."


Jó nagy paraszt vagy és tudatlan is.

2020. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
ne beszélj velük. ha ekkora bunkók, akkor főljenek a saját levükben. ne avasd be őket az életedbe, semmi közük hozzá, és úgy is csak s/zart kapnál tőlük. te csináld azt, amit te akarsz, dolgozz a saját jövődért, ők menjenek a gyártósorra, ha annyira akarnak.
2020. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%
Két lehetőséged van. Elengeded vagy felveszed a kesztyűt. Az elengedés ugye nem megy, túl bántó. A második lehetőségnél vedd sorba, kit tudsz még hadrendbe állítani magad mellett. Például a szüleid ilyenkor csak hallgatnak, nem védenek meg? De előkészíthetsz frappáns válaszokat is, amikkel visszavágsz.
2020. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
92%
Mert a tudatlan ember egyik ismérve hogy szeretné a saját szintjére vissza rántani azt aki kicsit többet tud. Nekem apám szólt be mindig hogy miért ülök folyton a számítógép előtt, a gombnyomogatás nem munka. Aztán amikor megtudta hogy mennyit keresek programozóként, hirtelen nem mondogatta többet.
2020. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
80%

Szerintem tedd ezt: minél több ember előtt elmondod nekik, hogy mennyit keres valaki egy gyártósoron vagy más fizikai munkakörben, majd elmondod mennyit keres valaki diplomával a szakmádban, vagy épp más szellemi munkakörökben (online cikkekből találhatsz konkrét átlag összegeket), majd ezek magabiztos felsorolása után kérdezd meg tőlük a fenti kérdésed: "Miért nem fogadjátok el, hogy tanulok és szellemi munkát szeretnék végezni? Őszintén kérdezem."

A kulcs az, hogy más emberek előtt kérdezd, tehát ne tudjanak pusztán tartalmatlan beszólogatásokkal kitérni a válasz elől.


Egyébként vagy az van, hogy hosszú évtizedek alatt valami beégett a gondolkodásmódjukba, vagy nem tudják elfogadni hogy ma más világ van és jobb lehetőségei vannak a mai fiataloknak, irigyek rád. Esetleg ezt is beleszőheted a kérdésedbe, de csak óvatosan, például: "Nagyon rosszul esik, azt hittem hogy a családom büszke lesz az elért eredményeimre, remélem nem azért van mert irigyek vagytok vagy ilyesmi."

2020. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
Az én nagyszülőm is mindennel le akart nyomni, mikor egyetemre jártam. Az ilyen emberek rosszindulatúak, és irigyek arra, aki többre viszi náluk. Pontosan tudják ám, hogy mennyivel többet tudsz náluk, kifejezetten bántani akarnak. Ahogyan engem is annak idején. Szóval rossz emberek, sajnos. De a jó hír, hogy szemét emberre nem figyelünk. Annak a véleménye nem számít. Attól, hogy ők a felmenőid, nem lesznek egyszersmind jó emberek is. Súlyos jellemhiba az, hogy a legközelebbi rokonukkal is ellenségesek. Nem a te sarad. Ne oszd meg velük az életed eseményeit, mert csak bántani fognak. Nem kell tudniuk sem a tanulmányaid részleteiről, sem a munkákról, amiket végzel. Csak általánosságokat érdemelnek, mert rosszakaratúak.
2020. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%
Minek is számolsz be nekik ezekről? Korlátolt és egyszerű emberek, ami nem lenne önmagában akkora baj, csak emellé még bődületesen rosszindulatúak is. Éld az életed, ők meg kapáljanak a szalag mellett, vagy tudom is én mi az értelmes munka.
2020. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim mindig azt mondogatták, tanulj fiam, hogy ne melós legyen belőled. Látták, hogy nekik sem volt jó életük, meg az ő fizikai munkában dolgozó gyerekeiknek sem lett igazán jó. Szóval sajnálom, hogy a te nagyszüleid nem támogatnak. Nehezen viselném, és valószínűleg jó érveket próbálnék gyűjtögetni ezekre a helyzetekre, de valószínűleg viszonylag ritkán látogatnám a nagyszüleim, ha így viszonyulnának hozzám. Habár arra meg mondhatják, hogy "menekülök az 'igazság' elől". Nehéz. De kitartást kívánok, és hogy váljanak be a számításaid! De ne nekik akarj semmiképp megfelelni, vagy bizonyítani az életeddel (ezen a ponton az jutott eszembe, hogy lehet, hogy szándékosan akarnak felpaprikázni, hogy ezzel ösztökéljenek, valami hülye módon), hanem olyan életet élj, ami téged tesz boldoggá vagy önazonossá és elégedetté.
2020. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!