Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti kérnétek kaputelefon-,...

Ti kérnétek kaputelefon-, illetve lakáskulcsot tudván, hogy a nagyszüleitek úgysem mennének bele ebbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy adódott, hogy egyetem miatt egy évig ismét a nagyszüleimhez költözök. Sajnos nincs keret albiba menni, mivel az egyetem így is rengeteg kiadást igényel. Nagyszüleim felajánlották, hogy oda mindig szívesen várnak vissza, és menjek csak, hisz könnyebb lesz, az egyetem is kábé öt percre van, ráadásul mindig lesz meleg étel az asztalon és nyugalom körülöttem. Az utóbbi persze nem teljesen igaz, lévén, hogy gimi alatt is a nagymamám folyamatosan ellenőrzött, majd ment árulkodni anyunak, ha valamit rosszul csináltam, vagy nem úgy cselekedtem, ahogy ők akarták. Pont itt jön be a kulcsos téma is. Gimi alatt, hiába könyörögtem, soha nem adtak egyetlen kulcsot sem, hogy legalább a lépcsőházba menjek be, mivel ők rendszerint délelőtt, vagy délután a várost és az üzleteket járták órákig. Mondtam, hogy én kifizetem, csak adjanak, mert nagyon sz.ar érzés órákat várni a tömbház előtt, de nem.

Most viszont kissé változik a programom, mivel az egyetemen az órarend már nem olyan, mint gimiben. Erősen töröm a fejem, hogy ismét térjek ki erre a témára, de valahogy félek is, hogy ezzel csak veszekedést fogok szítani. A szüleim mondták, hogy mielőtt mennék haza, mindig hívjam fel a nagyimat, és szóljak előre, viszont ez így nekem nagyon bizarrnak tűnik. Azt is mondták, hogy esetleg függesszem ki az órarendemet, hogy tudják, mettől meddig vagyok, hogy azon idő alatt ne menjenek sehova, de akkor meg az lenne, hogy folyamatosan ellenőriznének (tudom, hogy ez lenne, mivel mindig ezt csinálták. Ha késtem, merre jártam, miért nem értem haza ebédre stb. stb.). Tényleg nem tudom, miért nem bíznak meg bennem egy ennyire, holott az unokatesómékhoz mikor mentem, őket abszolút nem érdekelte, hogy egyedül hagynak otthon, ha mondjuk sürgősen el kellett menniük, és kulcsot is adtak. Szóval, nem értem... Anyum próbálta meggyőzni őket, viszont csak rontott a helyzeten, és a nagymamám veszekedni kezdett vele, hogy mit gondol, ez az ők lakásuk, még anyum testvérének sincs kulcsa, nekem miért legyen? Ők otthon vannak mindig, s ha nincsenek, fáj a kezem felhívni őket? Tényleg nem tudom, mit tegyek. Azért választottam őket, mert náluk valóban van külön szobám, és tanulni is tudok esténként, de ezek a típusú vitatkozások (van több is, szóval ez még semmi) hosszú távon nagyon kikészítenek.

Ti mit tennétek? Vagy csak én gondolom túl az egészet?



2018. szept. 22. 10:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%

én nem mennék oda


megpróbálnék kolit intézni, vagy albérlet 2-3 másik emberrel


ha megosztjátok a költségeket, hétvégi munkából simán kijön, még marad is pénz

2018. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a hülyeséget... Ha valaki hozzámköltözik, a minimum, hogy kap egy kulcsot. Akkor is, ha mindig idehaza vagyok, de ha meg órákig elvagyok, pláne. Nekik nem lenne fárasztó 1-2 hét után, hogy folyton hazarendeled őket telefonon? Én megpróbálnám egy ideig úgy rendezni, hogy minden nap ugráltatni kelljen őket, hátha leesik nekik a dolog, ha nem, akkor meg frankón jöbb ötlet egy albérlet, ez így nevetséges.
2018. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Közlöd hogy kell kulcs, vagy intézed magadnak a kollégiumot.
2018. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Kollégiumba nem vettek fel, ezért nem opció oda menni, pedig jó lett volna. Azt jövőre is mindenképp megpróbálom, ha nem jön össze albérlet.

Az ugráltatásról meg annyit, hogy nem érdekli őket. Gimi alatt szinte minden második nap hívtam őket, hogy merre vannak, mikor jönnek, mert itt ácsorgok a tömbház előtt pár legalább húsz perce, de abszolút nem hatotta meg őket. Inkább siettek haza, és utána meg én voltam a hibás, hogy miért nem szóltam előre, hogy hamarabb jövök.

2018. szept. 22. 11:15
 5/41 anonim ***** válasza:
94%
Én így nem mennék bele. Mi az, hogy nem tudsz hazamenni, amikor akarsz? Koliba is haza tudnál menni 1-2 órára, ha nincs mondjuk órád, elmarad v akármi.
2018. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
68%

" Sajnos nincs keret albiba menni,

Nagyszüleim felajánlották, hogy oda mindig szívesen várnak vissza,

az egyetem is kábé öt percre van, ráadásul mindig lesz meleg étel az asztalon"

"Azt is mondták, hogy esetleg függesszem ki az órarendemet, hogy tudják, mettől meddig vagyok,"


Az én véleményem, amit nem muszáj elfogadni: kényelmes életed lesz, kiszolgálnak (amire nem feltétlenül vágysz, de sokszor jól jön, ha az embernek sokat kell tanulnia) - némi kis kényelmetlenségért cserébe.


Függeszd ki az órarendedet, mondd el, hogy szeretnéd, ha itthon lennének, amikor hazajössz, és ha nincsenek otthon, akkor felhívod őket.

Ha ez nem működik, akkor utána van hivatkozási alapod, ami alapján megpróbálhatsz kulcsot kérni.


Anyukád testvérének sincs kulcsa? mondhatod, hogy de Ő nem is lakik ott :-)

Ha valahol ingyen lakhatsz egy évig, akkor el kell fogadnod a "játékszabályokat", még ha kellemetlenek is számodra - szerintem. Ha meg nem megy, akkor kénytelen leszel tenni érte (dolgozni), hogy önálló életed legyen.


2-3 másik emberrel egy lakásban albérletben szerintem nem megoldás, mert ott ugyanúgy alkalmazkodni kell a többiekhez - cserébe viszont hülyére dolgozhatja magát, hogy megteremtse a rávalót és még egy tál meleg ételt sem tesz elé senki.

2018. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
60%
Ha ennyire féltik a privát szférájukat, mert csak erre tudok gondolni, akkor ígérd meg nekik, hogy mindig becsöngetsz, és ha nincsenek odahaza, felhívod őket, mielőtt behatolsz a szentélyükbe... -_- Érvelj azzal, hogy van lyukasórád, amikor csak hazaugranál egy szendvicsért, és nincs időd 20 perceket várni rájuk. Vagy hogy mi van, ha hasmenés tör rád? 3:)
2018. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
93%

6-os vagyok:

Azt lefelejtettem, hogy azzal viszont nem értek egyet, hogy nem adnak kulcsot, csak a helyzethez illően próbáltam javaslatot adni.

Meg pl. arra is hivatkozhatnál, hogy a ház előtt ácsorogva , lófrálva nagyobb veszélynek vagy kitéve, védtelenebb vagy, stb.

2018. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
92%

Biztos, hogy ugyanez lenne? Gimisként oké (mármint nem oké, de mondjuk egy érv, hogy gyerek vagy), de most már felnőtt nőként mész oda, mégis más a helyzet, jobban van önálló életed, nem kell engedély a kimaradáshoz, stb.

Én tennék egy próbát, hátha így néhány év elteltével másképp állnak a dolgokhoz.

Ha nem, akkor marad a "megszoksz vagy megszöksz" elv sajnos. Én nem maradnék így, baromi kényelmetlen helyzet.

2018. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez elképesztő. Ha ott laksz, alap hogy adnak kulcsot. Mikor barátnőmnél vendégeskedtem egy hetet de ő néha dolgozott akkor is kaptam kulcsot. Költözz ida, válalj diákmunkát, utána költözz albiba közösen valakikkel.
2018. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!