Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik iskolát váltottak tőletek...

Akik iskolát váltottak tőletek kérdezem, hogy szerintetek jó döntés volt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:
húgom 2x váltott, az utolsó végül bejött
2020. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi miatt.

Én váltottam mindkét gyerekkel, de nem bántam meg.

A lányomat 2.-ban vittem el, mert figyelemzavaros, és a tanítónő ahelyett, hogy segített volna neki, teljesen tönkretette az önbecsülését, sőt, nekem is azt mondta, hogy speciális iskolába kéne vinnem.

A másik iskolában a tanárok csak dicsérték, és 8.-ra eljutott odáig, hogy ő lett az évfolyamelső. Lehet, hogy írok is ennek a tanerőnek, hogy ide jutott a "fogyatékos" tanítványa.

Egyébként én eléggé szívemre veszem ezeket a dolgokat, talán azért, mert az én szüleim soha meg sem hallgatták, ha az iskolai dolgokra panaszkodtam. Később is gondolkodtam, hogy váltunk iskolát a lányommal, mert az osztályközösség viszont nagyon hulladék volt, de aztán nem tettük, talán máshol sem jobb. Ezt végülis nem bántam meg, ha visszatekintek, a tanárai elég jók voltak.

A fiammal viszont itt kezdtük, és őt meg visszahoztuk a másik suliba, ahonnan a lányomat elhoztuk. Vele is kifogtuk, de ha azt hittem, hogy a lányom osztályfőnöke gonosz volt, hát akkor ő csak egy laza kezdő volt ilyen téren. Ez az osztályfőnök közölte velem, hogy a fiam közveszélyes, és nem vállalja érte a felelősséget. Csak akkor engedi be az osztályba, ha előtte benyugtatózom. Amúgy 3 másik gyerekkel is eljátszotta ugyanezt, nem is értem, orvosnak képzeli magát?

A fiamnak is jót tett az iskolaváltás, az alsós tanítónénije egy angyal volt a másik iskolában, a fiam nagyon szerette. Fel sem merült, hogy ne vinné el osztálykirándulásra vagy bármilyen másik osztályprogramra, sőt, mondta, hogy soha nem köt bele senkibe, csendes gyerek. Szóval egy rossz pedagógus nagyon rossz dolgokat tud kihozni a gyerekekből.

A fiam most lett felsős, és most már annyira nem örülök, mert jöttek új gyerekek ide is, és nagyon rossz lett az osztályközösség. A férjem megint váltani akar, de én nem nagyon szeretnék, mert a tanárokkal végülis itt elvagyunk. Gonosz gyerek meg mindenhol van. Aztán még meglátjuk, még van 3 év az általánosból.

2022. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!