Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy fizika/biológia szakosnak...

Egy fizika/biológia szakosnak mennyire, milyen szinten kell tudnia programozni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 18. 23:29
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
50%

Egy BME-s fizika szakosok kötelezően ANSI C-t, majd C++-t tanulnak: [link]

[link]

Tehát a bekerüléshez nem kell tudni, de érdemes, hogy ne ezzel menjen el az értékes idő a fajsúlyos tárgyak helyett. nem véletlen, hogy a jobbak már programozni tudnak valamilyen szinten előtte is. Később Matlab, Maple, Mathematica, Octave stb. kerül elő (tárgytól stb. függően), amik elsajátítását nagyban megkönnyíti a cés előélet.

Egyes atomfizikai vagy reaktorfizikai szoftvercsomagok megfelelő kezelésének elsajátítása vagy bővítésé a Fortran ismeretét igényli. De ez utóbbi már tényleg hardcore atomfizikusok stb. kenyere.

2020. nov. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Matlabban valószínűleg gyakran fogtok programozni pl. De szóbajöhetnek más nyelvek is.
2020. nov. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És Python? Szerintetek mivel lenne érdemes kezdenem?
2020. nov. 19. 09:19
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:

1. A Python nagyon jó arra, hogy megtanulj programozni, elkezdj akár nagyobb programokat is írni. Érdemes ezzel kezdeni (vagy akár a C-vel, de a Python-nal kicsit könnyebb lesz venni az első akadályokat). Ha egy nyelvet már tudsz, akkor a következőt nagyon könnyen elsajátítod.

2. A Pyhon cefet sebesen fejlődik. A második legnépszerűbb/alkalmazott nyelv: [link] Ha pénzügyi matematikát csinálsz, akkor Python, R a leggyakoribb (vagy a C++), de szuperszámítógépes alkalmazás is van.

3. Ha a Pythont ismered annyira (a tantárgytematika alapján), amennyire az ANSI C-t kell majd a tantárgy félévének végén, akkor nem lesz gondod az ANSI C elsajátításával.

2020. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit más területen tanulok (pszichológia, kognitív szakirány), de nálunk is van matlab, a statisztikai program szkriptjei pythonban írhatók és a kísérlettervezés is python alapú programban működik, tehát alapvetően (szerintem) ez a két nyelv és esetleg az R a "life science" területén kiemelten fontos. Mi pl matlabban elemzünk eeg hullámokat, illetve pythonnal készítünk kísérleti szimulációkat. Van fizikus ismerősöm, ők is aktívan használják a matlabot.
2020. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Biológia szakosként mondom, hogy az egyetemen nem/alig tanítanak bioinformatikát mégis nagyon sok helyen alkalmazzák és ez a jövő. A leggyakoribb programok a Python,R, Matlab (esetleg Perl vagy Javascript). Én ezeket az egyetemen kívül tanultam meg, illetve a bioinformatika többi részét is.


(Egyébként Angliában tanultam/dolgozok)

2020. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:

Tehát, ha

biológia, akkor: Python, R, Matlab, Perl, Javascript.

fizika, akkor: C, C++, Matlab, R, Python, Fortran,

kb. gyakorisági/szükségességi sorrendben.

De nem érdemes rágörcsölni, mert ha a C vagy a Python nyelven megtanulsz írni, akkor ugyanez a másik nyelven nagyon könnyen fog menni az egyetemen kellő szinten. A profi (értsd: ez az állása) szinthez szükséges nüanszok itt még nem kellenek.

2020. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Úgy látom, akkor a Python-t és a Matlab-et érdemes tanulnom. Köszönöm! Kb. mennyi idő ezeket megtanulni (nem profi szintre, csak hogy tudjak kezdeni velük valamit)?
2020. nov. 19. 13:15
 9/13 anonymousreview60 ***** válasza:

A Matlab-ra nekem a BME fizikuson és az Óbudai villamosmérnökön 1-1 féléves tárgyam volt. A Matlab egy keményen fizetős program, jó drága (igaz, ott az nCore). Azt javaslom, hogy ne akarj egyszerre két lovat megülni, hanem Pythonozz, hidd el, abban is olyanokat lehet statisztikázni és grafikázni, hogy elélvezel tőle!

Töltsd le: [link]

Tanulj!: [link]

És ha van kedved, akkor érdemes beiratkozni a Coursera (vagy máshová): [link] Ez a Charles Russel Severance egészen klassz oktatást tart, nem atombonyolult feladatokkal, és ez a kurzus igazából nem is Pythont tanít, hanem a programozás alapjait történetesen Pythonnal.

2020. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Annyit szeretnék még hozzáfűzni,hogy rengeteg alkalmazása van ezeknek a programozó nyelveknek és mivel elég nehezek is ezért gondold át inkább hogy mire fogod majd őket használni a jövőben és úgy nézz utána azoknak amit #9 írt. Például a bioinformatikában a Python-t nem is használják statisztikai dolgokra hanem biológiai szekvenciák elemzésére és az R az amiben statisztika van és arra használják. Csak azért mondom mert vannak nagyon drága Python kurzusok de én pl sohasem fogok Tetris játékot írni vele így teljesen felesleges.
2020. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!