Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem utolsó évében elkezden...

Egyetem utolsó évében elkezdeni dolgozni?

Figyelt kérdés
Az egyetemről kaptunk több gyakornoki lehetőséget is (ezek kb. ilyen adminisztrációs, irodai asszisztens szerű dolgok heti 20-40 órában) és azon gondolkozom, hogy megpróbáljam-e. A következő félévre szólnak, ami nekem már az utolsó félévem lesz. Le kell adnom a szakdolgozatomat, illetve 7 tárgyat kell teljesítenem. Azt egyelőre nem tudom, hogy hogyan fog majd alakulni az órarendem vagy úgy egyáltalán még nincsenek pontos információim a következő félévről. Valamint még soha nem dolgoztam az egyetem mellett, szóval fogalmam nincsen, hogy mennyire tudnám összehangolni a kettőt. Mindenesetre jó lenne, mert szívesen kipróbálnám és, ha bejön, akkor esetleg akár még maradhatnék is ott a végzést követően, ami tök jó lenne. Csak azt sem szeretném, ha a tanulmányok rovására menne, mert nekem ez is fontos.
2020. nov. 19. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz? Nagyban függ ettől, vannak szakok, ahol szinte kötelező a gyakorlat egyetem alatt is.
2020. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyelvszakos vagyok.
2020. nov. 19. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha valami olyan helyen tudsz dolgozni, amely a szakod/karriered/céljaid szempontjából előrébb visz, akkor mindenféleképpen. Egyébként csak akkor, ha pénzre van szükséged.


Annyit még hagy tegyek hozzá, hogy a jegyeid senkit nem fognak érdekelni.

2020. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előnyt jelent, ha nem pályakezdőként keresel majd munkát friss diplomásként, szóval én megpróbálnám.
2020. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3-mas Engem érdekelnek a jegyeim, mert beleszámít a diploma jegyébe is. Tovább szeretnék majd tanulni mesteren, amihez szükség van a jó eredményekre.
2020. nov. 19. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Világos. Nézz viszont utána pontosan, hogy hogyan pontoznak mesteren. Nagyon sok mesteres felvételinél csak a jegy számít maga, és elég a 4,5, nem kell a maximumhoz közelíteni. Ne hajtsd túl magad feleslegesen, inkább gyúrj a tanórán kívüli tevékenységekre, azokra is szoktak jó sok pontot adni. Jobb esetben ezeket a munkaadók is értékelik.
2020. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, megnéztem. Számít a diploma jegy, közösségi tevékenység (ami nekem nincsen és már nem is lesz), tudományos tevékenység (ami nekem nincsen és már nem is lesz) és nyelvvizsga (ami nekem szintén nincsen és már nem is lesz - csak a szakom nyelvéből van, de arra nem kapok plusz pontot). Magyarul egyedül a diplomám minősítése és a felvételi vizsga eredménye számít majd, ezért kellene jól tanulnom. Eddig szerencsére nincsen vele probléma :)
2020. nov. 19. 23:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Pár pontot esetleg még talán be tudsz húzni közösségi tevékenységért, esetleg jelentkezhetsz demonstrátornak, arra is szoktak pontot adni.
2020. nov. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!