Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan hány éves az orvosi...

Pontosan hány éves az orvosi (SOTE)? Értem ezalatt az egyetem utáni részt, mikor fogok elkezdeni dolgozni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az alapképzés, az 5 év, de ezen túl ott van a rezidens, az milyen hosszú? Pl. sebészeti esetén?


Előre is nagyon köszönöm!


2009. márc. 31. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapképzés orvosi 6 év, nem 5.

baleseti sebészet szakorvosi vizsga előfeltétele: 2 Év rezidensképzés + 4 év szakgyakornok képzés.

2009. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Alapképzés orvosi 6 év, nem 5.

baleseti sebészet szakorvosi vizsga előfeltétele: 2 Év rezidensképzés + 4 év szakgyakornok képzés.


Bővebbet nem tudok, nem vagyok orvos.

2009. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Viszont azt a 6 évet ne ugy képzeld el, hogy végig az egyetemen ülsz az órákon. Pl. ismerősöm most fog államvizsgázni, tehát hatodéves és ebben az évben már csak különböző osztályokon volt, pl fülorrgége, szülészet, szemészet stb mindegyik helyen eltöltött 1-2 hónapot és utána vizsgázott. Nem akarok hülyeséget mondani, de lehet h már ötödévesen is ezt csinálta, de ebben nem vagyok biztos. Meglesz az államvizsgája és kezd dolgozni :) először rezidens lesz, majd szakorvos. pl felveszik őt a belgyógyászatra akkor ő belgyógyász rezidens lesz X évig, majd tesz egy szakvizsgát és onnantól kezdve ő egy belgyógyász:D
2009. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És ha felveszik a belgyógyászatra és ott dolgozik azért kap pénzt?
2010. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!