Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem bekerülni pszichol...

Van esélyem bekerülni pszichológia szakra? Milyen eredményt kellene elérnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos egy gyenge gimnázium 11 osztályába járok, 3 olyan faktok nem is indítottak el idén, a kevés létszám miatt (sok diák csak a papírért jár az iskolába) ahova jelentkeztem. Nemrég él bennem az a gondolat, hogy megpróbálok bejutni egy pszicho szakra, már nagyjából mindennek utána is olvastam. Tudom, hogy a ponthatárok szinte a csillagos égben vannak... Ezért kérdezlek titeket, hogy szerintetek milyen eredményt kéne elérnem?

Eddig úgy néz ki, hogy a nyáron megszerzem az első középfokú nyelvvizsgámat és igyekszem hogy évvégén minden fontos tantárgyból elérjem az 5-ös jegyet (a matekkal, angollal és a történelemmel vannak kétségeim, de a 4-es biztos meglesz mindegyikből). Ugyanezt az eredményt szeretném a 12. osztályban is elérni. Az érettségijeim még nem tudom hogy fognak alakulni, de a 4-es szintet mindegyiknél el fogom tudni érni. A választott tantárgyam a társadalomismeret és egy emelt szintű érettségit szeretnék tenni, méghozzá történelemből (nem indítottak faktok, de úgy hallottam ez a legkönnyebb tárgy amire fel lehet otthon, egyedül is készülni).

Mire kéne jobban rámennem? Ti/az ismerősötök hogyan jutott be a szakra?



2020. nov. 23. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az érettséginél nem az a kérdés, hogy milyen lesz a jegyed, hanem hogy milyen százalékkal lesz ötös. Mert az ötös 80%-tól jár, emelt szinten már 60%-tól, de az kevés a pszichológiára, nekem egy 82%-os emelttel+95%-os középpel+2középfokú nyelvvizsgával+többi érettségi is 87% feletti eredménnyel lett meg sok pont. A felvi.hu-n található kalkukátor, ahova ha beírod a képzelt százalékaidat, kiadja, hány pontot szereznél vele. Ugyanazon az oldalon vannak az előző évi ponthatárok.
2020. nov. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

76% emelt angol 94% emelt irodalom.


A pontszamitasba már nem számított bele de volt még nemet és angol nyelvvizsgam is ( közép )

2020. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!