Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy diplomás, egyetemett végzett ember lenéz egy másik embert azert, mert nincs diplomája?

Figyelt kérdés
Egy vegyipari szakgimnaziumban tanulok, az érettségi után szeretnek gyogyszeresz szakkepzesen reszt venni. Igazabol nekem meg sem forfult az a fejemben, hogy egyetemre menjek. Viszonylag jo tanulo vagyok, 4-5-os jegyekkel. Nem erzem annak szukseget, hogy 2x eves koromig tanuljak, aztan kijovok az egyetemrol 0 munkatapasztalattal, onallo eletnek nyoma sincs, csalad meg foleg nem. Kovezzetek meg de en mar kb. 26 eves koromra 2 2-3 eves kisfiunak szeretnek az anyukaja lenni es onalloan boldogulni az eletben. Mas is van ezzel igy, vagy az en gondolkodasom ennyire gaz? Illetve még a fenti kérdésre is szeretnék valaszt kapni.
2020. nov. 27. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem szimpatikus az ilyen viselkedés, de megteheti.

Egyébként meg elhiszem, hogy most, középiskolásként igen optimista vagy és tetszik az a jövőkép, hogy 26 éves korodra kétgyerekes anyukaként önállóan boldogulsz az életben, de majd ne lepődj meg, ha a valóságban nem így lesz.

2020. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felreertes ne essek nincs azzal baj, ha valaki a tanulast helyezi eloterbe.. de nekem valahogy mas a fontos. A gyogyszeresz szakma pedig szerintem nem is fizet rosszul. Szegyen nem szegyen, anyukamnak van nehany szakmaja bolti elado varrono stb. meg erettsegije, apukam meg sima szakmunkas.. megis fel tudtak tisztessegben nevelni ugy hogy semiben nem szenvedtem hianyt
2020. nov. 27. 14:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet szakmával is jól keresni, viszont szerintem nehezebb megtalálni a jól fizető pozíciókat, mint diplomával.
2020. nov. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"vagy az en gondolkodasom ennyire gaz?"

Csak az életkorodhoz és a környezetedhez illően naiv.

Ha jó tanuló vagy menj egyetemre, boldog családod lehet jóval később is.

Aki anyagilag szerény környezetben él, az el sem tudja képzelni, hogy az értelmiségi és/vagy vagyonos családi háttér, mennyivel nagyobb előnyt biztosít egy gyerek(fiatal felnőtt) számára. Egyszerűen azért mert sosem volt benne része.

2020. nov. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az gáz, ha valaki csak ezért néz le egy másik embert. Én szeretnék egyetemre menni, szeretnék diplomát, ahhoz a munkához, amit szeretnék majd dolgozni, kell is. Ha lesz időm és kedvem, akkor esetleg egy másik szak is szóba jöhet, akár levelezőn később. De eszembe nem jutna lenézni valakit azért, mert nincs diplomája.

Nem mindenki az a tanulós típus, illetve nem minden szakmához kell diploma, pl. ha valaki fodrász vagy kozmetikus akar lenni, annak nem kell és így is lehet sikeres a munkájában. Ismerek ilyeneket.

Viszont én is azt gondolom, hogy ha valaki jó tanuló, megvan hozzá az affinitása és van valami, ami érdekli, akkor menjen inkább egyetemre, még ha nem is rögtön érettségi után. Gyógyszerész szak nem érdekel? Persze ez a te döntésed, neked kell eldöntened, mit akarsz, csak mondtam.

2020. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy jött le, hogy kicsit te nézed le az egyetemistákat.
2020. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fentebb emlitettem hogy nincs bajom azokkal akik tanulni akarnak.
2020. nov. 27. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:

A gyerekeddel eltöltött időről itt egy statisztika:

[link]

2020. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
El fogom tudni donteni, hogyan szeretnem eltolteni az idomet. Es a gyerekeim semmiben nem fognak hiányt szenvedni.
2020. dec. 21. 00:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben sok szerencsét kívánok!
2020. dec. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!