Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet bejutni orvosira?

Hogyan lehet bejutni orvosira?

Figyelt kérdés

Még 2 évem van az érettségihez... szóval ha jól tudom az idei év még nem számit de a jövő évi jegyek már igen.


Szóval a kérdés: mennyire kell ráfeküdnem a követelt tantárgyakra?


A biológia és kémia nyilvánvaló, de a többi tárgyamnak hányasnak kéne lennie?


És ha pl. Az egyik 3-as de a többi jó akkor még van esély?



Tudom a válasz az is lehetne, hogy "legyél 5-ös mindenből", de kiváncsi vagyok olyan "történetekre" ahol valaki nem volt teljesen zseni 500 felvételi ponttal de sikerült bejutnia..


A legnagyobb baj velem az, hogy ami nem érdekel azt sokkal nehezebben tanulom meg.



2020. nov. 28. 16:44
 1/8 anonim válasza:
61%

szia

én ugyan elég rég, 2008-ban érettségiztem, most nyilván másképp van

akkor kicsit más pontrendszer volt ... 134 pont volt a max, ha jól emlékszem

és igen, az utolsó 2 év súlyozott tárgyai és az érettségi tárgyak voltak beleszámítva, ill. a nyelvvizsgák (2 nyelvvizsga kellett, hogy maxról indulhassak, a legjobb az volt, ha az egyik felsőfokú)

emelt szintet tettem bioszból, így az jobban számított arányában a többinél

úh igen, minden benne volt, érdemes az érettségi tárgyakra ráfeküdni

amúgy nem vagyok egy zseni, fizika volt a másik felvételi tárgyam, aminek az írásbelijét eléggé elcsesztem, de a szóbelire 100%-ot adtak

úh simán bejutottam

2020. nov. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan jártam, bár még nem kerültem be, mert még hátra van a biosz szintemelőm májusban.


A lényeg, hogy ha ráfekszel a biosz kémiára és mindkettőből jóval túlteljesítesz 85% fölé, akkor teljesen mindegy milyenek lesznek a jegyeid a többiből (azért menjél át lehetőleg 3/4-sel belőlük), mert duplázni fogja a rendszer a 2 term.tud. tárgyadat. Így pl ha mindkettőből minimum 85-85% lesz, ezt összeadod; az 170, ehhez hozzáadsz 100-at (mert mindkét emelt tárgyad +50 pontot von maga után); ez így 270 és ezt megduplázod (mivel a többi tárgyad tegyük fel rossz lett, ahogy azt te is "várod" és a rendszer megduplázza); és ez így 440. Ami vagy elég lesz 2022-ben vagy nem, orvositól függ.


Azért tudok erről ennyit, mert én ezt csinálom most, de nem ajánlom, ha mondjuk a többi tárgyból 5-re le tudnál érettségizni.


Valamit valamiért: ha a fenti módszeremet választanád, akkor nagyon rá kell feküdnöd a kémia bioszra (mondom, legalább 85-öt, de többet el kell majd érned), de a többit sem szabad bukásig hanyagolni.


Ha pedig azt választod, hogy a többi tárgyad is NAGYON jó legyen majd, akkor mindenből jól kell teljesítened, de az kicsit megerőltető lesz, ha nem érdeklenek, viszont cserébe a biosz kémiát elég minimum 65% fölé teljesítened.

2020. nov. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#1, most mit dolgozol? Maradtál eü-ben?
2020. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy duplázni akarsz vagy nem. Én világ életemben kitűnő tanuló voltam, könnyen kaptam ötöst mindenből, így nem duplázással kerültem be, mert úgy kevesebb pontom lett volna, biosz 89% lett, a kémia meg 72%, többi közép érettségim meg 90% fölött, bőven a ponthatár felett voltam, asszem 453 lett (2015-ben érettségiztem). De ha neked az fekszik jobban, hogy inkább a téged érdeklő tárgyakat tanulod, akkor meg nem kell a többi tárggyal nagyon foglalkozni. Egy egészséges 4-es szintet ha megütsz, sőt, ha becsúszik egy egy 3-mas sincs még veszve semmi. A közép érettségik meg általában vicc kategória, egyáltalán nem nehezek. Felvi.hu-n van pontszámító kalkulátor, ott tudsz egy kicsit játszadozni a különböző helyzetekkel, jegyekkel, százalékokkal, az előző évi ponthatárok alapján pedig be tudod lőni, hogy mi az a szint, amit meg kellene ütnöd. Én is így csináltam, mert nagyon nem voltam biztos benne, hogy bekerülök, aztán mindig volt B és C terv is. Mellesleg úgy vettem észre, hogy a többség inkább a duplázásra megy rá.
2020. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

3-as

igen, azóta már megvan az első szakvizsga

de kell egy második is ...

szóval a tanulásnak soha nincs vége, ha valaki orvos lesz

2020. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Ezt a duplázás dolgot nem teljesen értem, hogy hogy működik pontosan..


Ha nagyon jó a biosz és kémia akkor nem is nézik a többi tárgyat?

2020. nov. 28. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, de felvin a pontszámításnál is kiírja szövegesen (most is meg lehet nézni), hogy kiírja minden esetben, hogy érné meg jobban neked MAJD.


Csak ilyenkor nem számít már bele se OKTV eredmény, se nyelvvizsga +25 pontja (viszont jó ha megvan, később jól jön). Ezért mondtam, hogy valamit valamiért, egyikkel nyersz és veszítesz is ugyanúgy, de nem nagy ár a veszteség része (már akinek)

2020. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvvizsga és OKTV egyébként sem számít, mert a 2 emelt kimaxolja a 100 többletpontot.


Egyébként először kell megduplázni az érettségi pontokat, aztán hozzáadni a többletpontokat. Tehát a példában 85+85 az 170, annak a kétszerese 340, plusz 100 az 440 pont.

2020. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!