Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a matematikáról?

Mit gondoltok a matematikáról?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 07:37
A kérdező szavazást indított:
Zseniális
Semleges
Rossz
Borzalmas
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Lehet szidni a matekot, de továbbra is az egyik legfontosabb, és legtöbb helyen használható tantárgy.
2020. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Abszolút egyetértek.


De nem értem, hogy hogy lehet, hogy eddig mind a 9 szavazó pozitívan gondol a matematikára. Lehet, hogy akik utálják, azok rá se kattintanak olyan kérdésre amire benne van a matematika szó? Vagy még nem találták meg a kérdést? Esetleg félnek rányomni? XD

Mármint... jó lenne ha mindenki így vélekedne, de mivel tudom, hogy nem így van, ezért meglepő.

2020. nov. 30. 17:19
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Borzalmasra szavaztam, mert nem egyertelmu a kerdes.

Nyilvan akik szerint zsenialis, ugy ertelmeztek, hogy a matematika, mint tudomany, ami elore vitte a vilagot.

En ugy ertelmeztem, hogy matematika, mint iskolai tantargy. Gyulolom, nem ertem, nem is akarom, latni sem akarom tobbet, a szamoktol is hanyingerem lesz.

2020. nov. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 Az iskolában tanított matematika (szóval a matematika, mint iskolai tantárgy) az az egész matematikának egy része. Ezért értelemszerűen mindkettőre vonatkozik a kérdés.

(Az oktatási színvonalra viszont nem vonatkozik a kérdés, bár tudom, hogy erősen hatással van a róla alkotott véleményre.)


Szóval szerintem egyértelmű a kérdés.

2020. nov. 30. 18:35
 5/10 A kérdező kommentje:
*#3
2020. nov. 30. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a 3-asnak. Külön kell választani: Szeretted-e a matekot az iskolában vagy értetted-e? a másik kérdés: előrevitte-e a matematika a világot, mit gondolsz erről? Csak így lehet válaszolni rá, külön-külön.
2020. dec. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Az, hogy a matematika előre vitte/viszi a világot, egy tény, nem vélemény kérdése, és minden tudomány ami előre vitte a világot, zseniális, ezáltal erről feltenni kérdést értelmetlen lenne.


A te matematikáról alkotott véleményed a kérdés. Semmi más.

2020. dec. 1. 09:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a matek marad a problémamegoldó készség mint nyers erő edzése a gyakorlatban, addig nem teljesen értem a pityergőket, hogy jaj, nehéz. Tesiórán meg bújkáltok, vagy hogy megy ez? :)
2020. dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
@3: Akkor foglalkozz topológiával, halmazelmélettel, gráfokkal vagy logikával.
2020. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szép, érdekes.
2020. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!