Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Mennyire nehéz az...

Orvosisok! Mennyire nehéz az egyetem? Sokan vannak, akiket nem elsőre vettek fel? Sok a helyes pasi is? 😂

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem akit elsőre, legkésőbb másodszorra nem vesznek fel, annak teljesen fölösleges jelentkezni. Úgyis bukni meg csúszni fog, ha már két rohadt emelt érettségit nem volt képes letenni. Majd pont 10 db, 3x nehezebb tárgyat fog teljesíteni 4 év helyett fél év alatt? Kár belé a képzés...


Pasizni szerintem nem itt kell, nyilván hozhatja úgy a helyzet, hogy megismersz valakit a hallgatótársak közül, de őszintén én sokszor örülök, ha rendesen ki tudom aludni magam, nemhogy összeegyeztessem (főleg most, a nem önkéntes önkéntesség időszakában) a napjaimat valaki másével.

2020. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%

Engem másodszorra vettek fel (éppenhogy), páromat harmadjára, szintén éppenhogy. Mindketten időben elvégeztük az egyetemet és nem a kegyelem zöld taknyán csúsztunk végig a vizsgákon, kifejezetten jó eredményeink voltak.


Igen, sokakat nem vesznek fel elsőre. Ugyan az érettségi jóval könnyebb, mint bármelyik félévem volt az orvosin, de volt 2 nagyon komoly különbség: 1. az érettségi az első igazi megpróbáltatás, míg orvosin a 12 vizsgaidőszakból a 2-3-ra beleszokik az ember a ritmusba, érettségi meg ugye van 1, ha nem sikerül, akkor egy év múlva még 1. 2. Ugyan sokszor az idő szűke miatt sok lehetőség nem volt, de alapvetően ha egy vizsga nem sikerült, újra lehetett próbálni. Nyilván ezzel borult minden terve az embernek, de volt egy kapaszkodó, ha ez nem sikerül, elmehetek jövő héten is. Ez az érettségin nincs így. Ha épp aznap kelsz fel ballábbal, akkor ugrott a felvételi is, majd jövőre....

Nincs trenírozva az ember a vizsgaszituációkra, vannak olyanok, akik nem tudják jól beosztani az idejüket, vagy szelektálni az információk között. Én is az egyetemen tanultam meg tanulni, és vannak nagyon sokan még így.


Igen, nehéz volt. Mikor a tanári szakra járó ismerősöm előadja, hogy ő egy délelőtt alatt készül fel átlagosan egy vizsgájára és maga a vizsgaidőszak nem több 2 hétnél, addig én nem értem, hogy hogyan lehetséges is, miközben egy átlag anatómia vizsgára úgy készültem egy hetet reggeltől estig, hogy akkor már csak ismételtem. Szigorlatra 2 hetet készültem kapásból, és volt még mellette pár vizsgám, egyik sem egy délelőttös olvasgatás volt. Én nem értem, milyen egyetem az, ahol ennyi egy vizsgaidőszak, mint amit ismerősöm elmesélt, de nyilván más lesz majd a felelősség, meg gyanítom a bevételünk is.

Én azt tudom erre mondani, hogy aki nem járt orvosira, az nem is tudja elképzelni milyen. Azt hiszik túlzunk, pedig nem. Nincs abban semmi túlzás, amikor azt mondom, hogy két hétig tart csak az alapos átismétlés és gyakorlás és abban új anyag nincs.


Szerintem akadnak helyes pasik, én is elsőben felszedtem egyet ;) azóta amúgy a férjem. Nem gyógyegerek járnak oda, persze van olyan is, de általában átlag földi halandók átlag feletti szorgalommal.

2020. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!