Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási tipp/módszer? Ti...

Tanulási tipp/módszer? Ti hogy tanultok? Kiváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Úgy érzem lelkiismeretesen tanulok, de nagyon sokszor lelankad a figyelmem, meg azért szeretnék kipróbálni különböző technikákat. Eddig saját magam csináltam magamnak jegyzeteket (ami hatásos is), de szeretnék kipróbálni más fajta tanulási módszereket, hátha valamelyik hatásosabb. Hozzáteszem nem vagyok rossz tanuló.

#módszer #Koszonomhavalaszolsz
2020. dec. 3. 17:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a szövegkiemelőt, meg a fél órás díszítgetéssel kapcsolatos tippeket hagyjuk. Tanulni akarok, nem színezi.
2020. dec. 3. 17:53
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon a technikán vagyok amin te.

Saját jegyzet és kész. Ezután más lehetőség nincs mint a repetitív ismétlés. Legalábbis nálam.

Ez a könyvkihúzás szerintem nem sokat ér, max ha 1-1 szót húzol alá és tudod mit jelent.

2020. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én nem tudok szerintem újjat mondani, de talán kiegészíteni igen.


Szintén saját jegyzet órai anyagból és könyv átolvasásából. De inkább oldalszámot írok a saját jegyzetembe mellé az adott téma/fogalom saját magam által megfogalmazott verzióját. Tehát mindíg próbálom megérteni miről is van szó és azt leírni, akár úgy hogy wikipédán, youtubeon rákeresve magyarázza el más. így egy sokkal egyedibb jegyzetet kapsz, amire mégjobban elmékszel a befektetett munka miatt. Ha kész ezt tanulom, kattog rajta az agyam, neten keresgélek hozzá kiegészítéseket. Természetesen ehhez sok idő kell, érdemes időben elkezdeni.

2022. aug. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!