Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önállóan, csoportban vagy...

Önállóan, csoportban vagy magántanárral lehet leggyorsabban megtanulni egy idegennyelvet? Hol és miből tanultok sikeresen?

Figyelt kérdés

2018. aug. 25. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen magántanárral lehet a leggyorsabban megtanulni.

Hiszzen ő feltudja az összes segítő szerepet venni. Vele ugyanúgy tudsz beszélni, mintha csoportban lennél. Illetve azonnal tud javítani téged, szóval eléggé egyértelmű.

Nem véletlenül kerül pénzbe.


Hol? Várostól függ.

Miből? Nyelvtől függ.

Sikeresen? Ahhoz csak a tanár nem elég. Kell az önszorgalom vagy soha nem fogsz megtanulni egy másik nyelven.

2018. aug. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy állítanám fel a sorrendet sikeresség szempontjából, hogy 1. Magántanár (jo magantanár persze!) 2. Önállóan. 3. Nyelviskola 4. (Rendes) Iskola.

De ez személyes tapasztalat.

2018. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szinten állsz a nyelvből. Ha megvannak a nyelvtani alapok, önállóan. Legfontosabb hogy a szókincsed meglegyen, sokat halld az idegen nyelvet pl filmekben, és rengeteget olvass. Ha kezdő vagy, magántanár is kell. A csoportos tanfolyamokat nem ajánlom. Összességében szerintem egy B2 szintet fel lehet fejleszteni C1/C2-re önállóan, ez alatt tanár is kell.
2018. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csoportos oktatásról a közoktatás jut eszembe, ahol a többség érettségiig ugyanabból a nyelvből 12 év alatt sem jut el a középfokig. Miért lenne sikeres felnőttként mondjuk 1-200 óra? Magán tanárnál mégha igazi is(diplomás), nagyon sok a rossz. Nem csak a diákok, de a tanárok is megbuktak. Egy jó nyelvtanuló mennyiben köszönheti sikerét egy nyelvtanárnak?
2018. aug. 26. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:

3 nyelven beszélek, amiket használok is - nekem az ÖNÁLLÓ nyelvtanulás vált be.


Miért ÖNÁLLÓAN?

- Nem volt keretem a magántanárra, ami biztosan gyorsabb fejlődést tett volna lehetővé, diákhitelt pedig nem akartam emiatt felvenni.


Milyen NYELVEK?

- Angol, német, francia.


Hogyan?

- SZÓTANULÁS: DuoLingo használata, BAb-La és online elérhető kategóriákba rendezett szószedetekkel, valamint a kihagyhatatlan 1000 Kérdés 1000 válasz segítségével.


- AUDIO: YouTube - reklám kiiktatásával, amiért áldoztam. Angolul természetfilmeket; németül háborús dokumentum filmeket; franciául a Héléne és a fiúk sorozatát néztem kezdetben.


- ÍRÁS: Csatlakozás online facebook csoportokhoz, ahol nyelvenként sikerült (nehezen) "penpal"-t találni és hetenete 1-1 témára fókuszálva levelezni és képleírást csinálni.


- OLVASÁS: Online rendelés útján gyermekkönyvek olvasása, majd áttérés a hírportálokra: BBC; Spiegel; Le Monde.


- BESZÉD: Itt kellett a nyelvtanár - de csak akkor, amikor már nem a "kutya" és "Én vagyok" alapokat gyakoroltuk, hanem már volt alap, amit formázni kellett. Legalábbis franciául. Angol és német esetben a nyelvtanuló klubbokban lehet olyanokat találni, ahol Skype alapon van beszéd.


Remélem tudtam segíteni, tippeket adni. :)

2020. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!