Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen, még tanulják az...

Egyetemen, még tanulják az alap tantárgyakat? (Magyarnyelv, töri, matek,idegen nyelv)

Figyelt kérdés

Mindig azt hallom ezzel kapcsolatban, hogy egyetemen már azt tanulod amit szeretnél. De akkor mi olyan nehéz?

Mármint égy grafikai egyetemre jelentkeznék, és ha csak azzal kellene foglalkoznom nem érdekelne semmi más.😄


2020. dec. 13. 09:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Nincsenek közismereti tárgyak, viszont adott tudományterületen is lehetnek olyan tárgyak, amelyeket nem szeretsz. Grafikai egyetem nem létezik.
2020. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Egyetemen a szakodhoz kapcsolódó tárgyak vannak. Angol-töri szakra jártam, nem volt se magyar, se matek, se énekórám. Mint ahogy orvosin sincsenek ezek.
2020. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
25%

Ezt hallottam én is.

Azóta nem volt olyan egyetemi tárgyam amit szeretnék. Van egy csomó töltelék tárgyam, amit a tanárok is így neveznek, mert a szakhoz igazából nem fontossk, de valamiért tanítani kell és úgy kérik számon mintha az életem múlna rajta.


Nem beszéltem még olyan egyetemistával, aki azt mondta volna, hogy ő ezért jelentkezett egyetemre és azt tanulja amit szeret. Én is olyan szakra jelentkeztem amit szeretek és ezzel is szeretnék foglalkozni, van hozzá alapképom is, sokat tudok a dologról. De ugye szerettem volna diplomát és bővíteni a tudásom, de eddig új dolgot nem tanultam ott arról amit szeretek, csak jobban látom a hibás oktatási rendszert.

2020. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézegess mintatanterveket, olvasgasd a felvi.hu cikkeit, hogy jobban tisztában legyél azzal, mi fán terem az egyetem!
2020. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem teljesen így van, hogy csak és kizárólag azt tanulod, amit szeretsz.


Pl. mérnöki szakokon szokott lenni valamilyen jog, közgazdaságtan, marketing,tesi stb. De ez minden szakra igaz.

2020. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

De...

Ez tipikusan a bullshit része.

A valóság az egyetemeknél az, hogy amiért jelentkezel az egyetemre azt max ilyen 15-20 %-ban tanulod. A többibe direkt ilyen töltelék szar tárgyakat kell tanulni, amit utálsz. Ez pedig akkor a legjobb amikor van 1 féléves tárgyad a 7 félév alatt és ezen a tárgyon át kell menni, de úgy, hogy mindent belepakolnak egy kicsit, hogy véletlenül se legyen értelme, de mennyiségre legalább sok legyen.


Rohadt elszomorító ez az oktatási rendszer. Amellett, hogy tanulj meg tárgyanként 200-300 oldalakat amellett ezeknek a nagy része olyan, hogy nem is érdekel és használni se fogod, lásd mérnökként a gazdaságis tárgyak jelentős többsége, vagy épp a jog.


Vannak idősebb tanárok, akik panaszkodnak, hogy az ő tárgyuk nem kap elég figyelmet, szemben más tárggyal, ami közel se lenne fontos. Ebben pedig nagy igazság van.

Viszont a másik része, hogy sokszor irreális dolgokat tanítanak, amit a gyakorlatban nem fogsz látni, másrészt pedig ami a gyakorlatban látható, arról pedig nem esik szó.

2020. dec. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Elnézésztx, igen azt tudom most is van olyan tárgyaim grafikus szakgimibe, amiket nem szeretek de az még bele fér, ha nem kell 'fölösleges' tárgyakat tanuljak.


És # 1 azért írtam, azt meg annak több ága van, ugye és még nem dóntöttem el melyiket választom.

2020. dec. 13. 10:48
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit mindenkinek igaza van.


30%-ban olyasmiket fogsz tanulni, amiket most elképzelsz, hogy szeretnél, de olyan mélységben, amit most még nem tudsz elképzelni. Az érettségi anyag ehhez képest egy röhej. Hetente leadnak egy középiskolás évnyi anyagot.


30%-ban olyasmit fogsz tanulni, amit most még el se tudsz képzelni, hogy ilyen egyáltalán létezik. Ehhez nem kell kommentárt fűzni, mert most még el se tudod képzelni.


40%-ban fogsz olyan tárgyakat tanulni, amik egyáltalán nem érdekelnek, csak át kell rágnod magadat rajtuk, mert kell a papír.

2020. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8-asnak igaza van. Bar hozza tennem hogy en tipikusan egy olyan szakra mentem ahol nagyon sok mindent tanulhatsz, ergo egymastol full fuggetlen dolgokat. Na most ez ahhoz vezetett, hogy en szinten kb a targyak 30%-at ereztem valos tudasnak, a tobbi unalmas volt, borzaszto es egyaltalan nem erdekelt. Ha elmesz valamilyen animator szakra, akkor se csak olyat fogsz csinalni amit szeretsz. Minden felevben van vagy 6-10 targyad. Szted mind erdekes lesz? Nem hinnem.
2020. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#8 köszi az összefogalást. Azt eddig is tudtam h egy középsikolai anyagot kell leadni hetente vagy hónaponta, de most így emlékeztetve h az érettségi semmi nem lesz ahozz képest, merem remélni, hogy csal túlzás, mert félek az éretsétől😬😄 mindig is féltem és egyre jobban mert ugyérzem sehol nem vagyok. 😅 mondjuk egyszerűnek állítják be akik már túl vannak rajta, halgatnom kéne rájuk😳😬, de ugye ti is féletetek előtte?😄
2020. dec. 13. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!