Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tanulsz/tanultál egy...

Mennyit tanulsz/tanultál egy tantárgyra átlagosan?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsi vagyok, mennyi idővel vagyok lemardava/mennyivel kell nekem többet tanulnom,mint az átlagos képességű embereknek.


Jelenleg törit tanulok, ami nálam több napot vesz igénybe egy tz-re készülés. (Ami igazából fölösleges,mert ugyse azok lesznek benne amit én kiírok XD)

Na mind1.

Tavaly erre a tantárgyra egy egész napot vett igénybe a házi, vagy esszé.🥴


Tudom, hogy akkor a tanulási technikámon kellene változtatni, de a jelenlegi épp kényelmes. (Könyv,füzetjegyzet átolvasása a témában, majd kiírogatom a dolgokat, ha kell többszőr, míg szép nem lesz a jegyzetem és tanulmányozom, próbálom nem magolni)


2020. dec. 19. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Én soha nem tanultam csak este lefekvés előtt átolvastam vagy átírtam az egész anyagot mert úgy megmaradt a fejemben
2020. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Középiskolai töriórán úgy tanultam, hogy minden óta után az aznap vett anyagot átnéztem, megértettem, és a konkrét adatokat bemagoltam. (Nevek, helyek, időpontok, stb..) Ez egy kb 20-45 perces folyamat.

Témazáró előtt átolvastam mindent elölről, ha valamelyik adatra nem emlékeztem, az bemagoltam újra. (Az adatokat igenis be kell magolni. Random számokat és törvényeket nem lehet megérteni, meg kell tanulni.) A TZ előtti készülés kb 1-1.5 órát vett igénybe. Általában az iskolában, óra előtt is átfutottam a jegyzeteket 10 perc alatt.

Ezzel a módszerrel végig ötös voltam, az érettségim 95%os lett.

A leírásod alapján te három hibába esel.

1. Nem tanulsz elég gyakran, kampányszerűen akarsz mindent megtanulni.

2. Nem tanulsz meg elegendő anyagot. Kiemeled a tananyag egy részét, és egy részét egyszerűen nem tanulod meg. Próbálj alaposabb lenni.

3. Nem magolod be az adatokat. A történelem adatok köré szőtt elbeszélés. Az elbeszélést kell megérteni (miért történt ez vagy az, kinek mi a motivációja) az adatokat megtanulni (ki, hol, mikor, mit). Nem számít, hogy milyen gyöngybetűkkel írod le a sztorikat, ha nem magolod be a szereplőket, a helyét, az időt.

2020. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 de magolással elfeljelti az ember és akkor te érettségi előtt azokat újra bemagoltad?

Amúgy teljesen jól össze szedted a hibáimat, köszi. Most újra írom a füzetett, azzal a módszerrel amit a 3. pontodban te is össze szedtél. Ezzel jobban átlátható és amit újra írok nálam is megmarad kicsit. De nagyot dob nálam, ha a tanár fölad fogalmazást és az biztosra egy időre meg is marad és csak át kell olvasnom a témát.

Szóval most mindent megtanulok, amit leírtunk órán, viszont a tanár többet mond el, rettentő gyorsan és nem tudom megjegyezni, rettentő gyorsan kell jegyzetelni😳🥴.

2020. dec. 19. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 nem felejtettem el, mert ismételtem, és a bemagolt adatokat beraktam egy sztoriba. Az érettségi előtt néhány hónapot ismételtünk iskolai keretek között, ekkor újra elolvastam azt amit nem maradt meg előtte, nem kellett nagy tanulásokat csapni.

Egy példa az ismétlődésre:

-iskolai óra

-délutáni tanulás

-témazáró alapos ismétlés

-témazáró előtti gyors átolvasás szünetben

2020. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a jegyzet gyorsaságát tudod javítani, ha rövidítéseket alkalmazol, és a logikai kapcsolatokat jelekkel jelölöd.

Állandó rövidítéssek:

világháború VH

Osztrák Magyar Monarchia OMM

Császári és királyi hadsereg KuK

Alkalmi rövidítések:

Nevek, törvények nevét minden órán egyszer írd le, utána rövidítés.

2020. dec. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi🥰
2020. dec. 19. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!