Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha állatorvos szeretnék...

Ha állatorvos szeretnék lenni, akkor milyen tantárgyra kell most több időt szentelnem?

Figyelt kérdés
A biológiából kívül melyik tantárgy fontos igazán?

2018. júl. 30. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Kémia, matek, informatika is jól jöhet
2018. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biológia-kémia alap.
2018. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindegyik természettudományos tárgy fontos lenne, mert valahol összekapcsolódnak (biokémia, biofizika stb) és simán taníthatnak egyetemen olyan dolgokat, amik (látszólag) egy állatorvosnak feleslegesek, de meg kell tanulni. Plusz ilyen magas szintű képzést sokkal könnyebb úgy elvégezni, ha komplex rálátásod van a természet működésére:) ja és matek az mindenképp kell pl a kémiai számítások miatt.
2018. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom miért lettem lepontozva, biológián tanulok, és pl a statisztikához kell az infó is. A fizikát is jó, ha tudod. De a kémiára nagyon feküdj rá.
2018. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én is biológusként végeztem, amit ott tanítanak számítástechnikában, az nagyon nem azonos a normál informatikával. Nekünk csak nagyon alap dolgokat tanítottak, a statisztikákat biometrián, illetve a statisztikai programok használatát meg már élesben, szakdolgozóként sajátítottuk el. Plusz, az állatorvos, hacsak nem kutató állatorvos akar lenni, nem sokszor fog statisztika programokat sem látni a praxisában.

Persze ma már minden szakmához kell egy számítógépes felhasználói ismeret, de az messze nem a szó szerinti informatika (férjem meg informatikus).

2018. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Állatorvosira járok. Biológia és kémia kell a felvételihez, ezekre feküdj rá nagyon. Informatika és biomatematika lesz egyetemen is de mindkettő nagyon alapszinten. Ha nem tervezel kutatni akkor igazából felesleges erre most időt áldozni, de ha szeretnél akkor is lesz több fakultatív tárgy ahol elmélyednek egy kicsit a témában.

Ha van időd suli mellett akkor szerintem keress egy rendelőt (ha a kutya-macska vonal vonzz) és kéretszkedj be akár csak magát a rendelést nézni, de még műtétekre is lehet hogy beengednek. Egy idő után pedig kisebb-nagyobb dolgokat is rád fognak bízni. Rengeteget lehet így tanulni, arról nem beszélve, hogy lesz egy kis rálátásod a szakma mindennapjaira.

2018. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!