Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen faktot válasszak?

Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és év végéig faktot kellene választanom. Biológia-kémia tagozatra járok egy jónak számító gimnáziumba. Azért jelentkeztem ide, mert orvos szeretnék/ szerettem volna lenni (a patológiai és az igazságügyi orvostan érdekel leginkább). Mindig is szerettem a kémiát és a biológiát, de a matekot és a történelmet is szeretem. Szeretek olvasni és érdekelnek a régi korok, innen jött az ötlet, hogy akár régész is lehetnék (kiskoromban nagyon érdekelt ez a hivatás). Ezek mellett még érdekel a világegyetem meg minden ami ezzel kapcsolatos, ezért megfordult a fejemben, hogy akár ezzel kapcsolatos munkám is lehetne a jövőben. Az lenne a kérdésem, hogy maradjak a biológia-kémiánál és még mellé felvenném a matekot (orvosi egyetem), felvegyem a történelmet (ebből emeltezzek) és még mellé egy másik tantárgyat (régészet) vagy olyan faktokat vegyek fel ami ahhoz kell hogy aztán a világegyetemmel foglalkozzak? Az utóbbinak még nem néztem annyira utána, hogy melyik egyetem és milyen fakt.

Kicsit összezavarodtam és nem tudom mit csináljak.


Kicsit összevissza lett, köszönöm, ha elolvastad! :)



2020. dec. 21. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Szép hivatás a régész, csak kb nem tudsz megélni belőle, így én ezt hanyagolnám.

A "világegyetemes szakhoz" matek és fizika kellene, utóbbi nagyon. Azzal hogy állsz?

2020. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. :) Jó vagyok fizikából és érdekel is.
2020. dec. 21. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ez esetben van remény. :) Alapvetően többféle lehetőséged van a kutatással kapcsolatban, mert több szemszögből is meg lehet közelíteni. Például, ha maga a csillagászat érdekel, akkor például az ELTÉ-n a fizikus BSc egyik választható szakiránya a csillagászat, majd mesterképzésen szintén ugyanez. Viszont, ha inkább atomi, magfizikai szintről közelítenéd meg, akkor BME-n van lehetőséged energetikai mérnök alapképzésen az atomenergetika specializációt választani.

További ötletekért rákereshetsz a CERN-ben dolgozókra, majd az adott személynek utánanézve megtalálhatod, ők milyen alapképzést végeztek.


Az orvosiban sajnos nem tudok segíteni.

2020. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! Utána fogok nézni jobban.
2020. dec. 21. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha orvosira szeretnél jelentkezni akkor mérd fel azt is, hogy mivel "általános orvosi" egyetem, így minden szakirányába betekintést nyersz. Ez mindenkinek nagyon izgalmas lehet, aki hivatásaként tekint a szakmára, érdekli az emberi test és fontos számára a gyógyítás más emberek segítése. Ahhoz hogy a végén pl.: patológus lehess el kell végezned a 6 évet, ami sok gyakorlatból áll, de itt inkább az elméleti részt sajátítod el. Utána tudsz csak abban a szakirányban elhelyezkedni rezidensként, amiben szeretnél.

Szerintem jó döntés, ha a biosz kémia fakt mellé felveszed a matekot is mert a kémiai számításoknál jól jön nagyon az erős matektudás.

A régészetet én sem ajánlom egy ismerősöm elvégezte, szerette, de nem tudott benne elhelyezkedni.

Ha bizonytalan vagy nagyon ajánlom a nyílt napokat, ott rengeteg infót kapsz és egyszerűbb lesz a döntés. (pl.: a PTE ÁOK most tartott nemrég online nyílt napot, ami ha jól tudom még visszanézhető a facebook oldalukon. Volt egy olyan előadás is, ahol bemutatták hogyan állapítható meg, hogy egy késen van vér vagy sem)

2020. dec. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a te segítségedet is!
2020. dec. 22. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Én egyértelműen az orvosit választanám, és akkor ráfeküdnék a biológia-kémia vonalra.

Jó olvasni, hogy vannak manapság ilyen tudatos fiatalok, sok sikert kívánok!

2020. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. dec. 23. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!