Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Februárban államvizsgáztam...

Februárban államvizsgáztam azóta nem találok a szakmámban munkát. Rontana ha nem pályakezdő lennék? Semmi tapasztalatom csak a féléves gyakorlat.

Figyelt kérdés
Teljesen depressziós lettem altatóval tudok csak aludni már. A szüleimmel lakok jelenleg. Közgazdász vagyok,3 nyelvvizsgával, mesterszakot szeptemberben kezdem levelezőn ha felvesznek.
2018. máj. 7. 15:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Kimaradt helyi cipőgyárba mehetnék 12 órás műszakba, de ott már mondták nem kaphatok teljes fizetést mert nincs végzettségem hozzá
2018. máj. 7. 15:14
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Mesterszak 2 év. Villamosmérnöki BA 3,5 év. Na melyik a jobb választás? Persze, hogy a villamosmérnöki!
2018. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Hol keresel munkát? Hova, milyen pozíciókra adtad be eddig a jelentkezést? Mi volt a specializációd? Hol voltál gyakorlaton?
2018. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Ha közgazdász vagy, budapesti munkákra kéne jelentkezni, lesz állásod. Levelezőn innen is el tudod végezni.

A mostani albérlet árak mellett előbb munkát keress, aztán egy darabig valószínűleg közös albiban kell laknod a költségek miatt, de hozzád hasonló fiatalokkal talán nem akkora gond ez se.

2018. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


NE menj cipőgyárba alamizsnáért, nem ezért tanultál és az önéletrajzodban nem fog jobban mutatni - ráadásul, mivel a szüleiddel élsz még, nem is igazán szorulsz rá, ne tedd tönkre magad feleslegesen, az önbecsülésednek sem lesz sokkal jobb, sőt!


Viszont a mesterképzésnek sem látom sok értelmét - szerintem inkább tanulj valami szakmádba vágót vagy a nyelvekre még jobban gyúrj rá, akkor vállalhatsz korrepetálást. Vagy könyvelőirodákat kérdezz meg adatrögzítésre is jelentkezve, mert onnan még tudsz tovább lépni a szakmádba, de egy cipőgyári betanított munkát elvállalni csak azért mert nincs más, hülyeség és NEM VISZ ELŐBBRE!


Akkor inkább irány Pest és legrosszabb esetben egy SSC is jobban fizet, ha a 3 nyelvvizsgádhoz valódi nyelvtudás is párosul. Pályakezdő után a munkáltató vehet fel támogatást, így még előnyöd is származhat belőle, de a cipőgyári betanított melóból SEMMIT nem profitálhatsz.


Van olyan, aki 2 nyelvvizsgával, diplomával 1 évig nem talált állást, aztán végül mégis csak sikerült neki - igaz másik városba kellett hozzá költöznie - mára már vezető beosztásban dolgozik, szóval kitartás kell és nem feladni, keresni, váltani, költözni szükség esetén és depresszió ellen lefoglalni magad tanulással, önképzéssel!

2018. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
milyen szakon? látatlanba mesterszak helyett könyvelői okj javaslok.
2018. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kezdj gyakornokként.
2018. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Semmi gyakornoki pozi közgazdászként?


Na tessék keresélni, biztosan van, és ilyenkor azzal se törődj hogy nagyon keveset kapsz, vagy egyáltalán nem, mert így lesz tapasztalatod.


Szülők esetleg nem tudnak kisegíteni addig, amíg gyakornok vagy? Mert nem szoktak sajnos sokat fizetni gyaksziknak, de nagyon maximum 1 év után tatlálsz szerintem rendes állást gyakornokoskodás után. Legyen tapasztalatod, ez a lényege.

2018. máj. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ja és fel a fejjel, amíg nincs semmi dolgod képezd magad! Ott az internet, kimeríthetetlen forrás. Mi az a szakmádon belül amire van kereslet? (Én nem értek hozzá)


Arra keress netes anyagokat, kurzusokat, stb. A munkáltatót csak az fogja érdekelni mihez értesz, nem az hogy hol tanultad.

Fel a fejjel!

2018. máj. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En 2,5 éve végeztem közgazdászként, szinten 3 nyelvvizsgával. Levelezon elvégeztem egy mestert hogy tudjak mellette dolgozni de nem találtam semmit. Az en szüleim azt mondjak menjek el pénztárosnak vagy arufeltoltonek vagy akármi de Pestre ne menjek mert az albi elvisz kb mindent, meg ha dolgozni akarok akkor úgyis találok valamit, ha meg nem vállalom el a szakmunkát akkor nem is akarok dolgozni stb. En azert mennek valamilyen szinten Pestre de akkor cirkusz van itthon szóval inkább hagyom aztán lesz valami... Szóval nem olyan könnyű ez a “menj Pestre” dolog sem.
2018. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!