Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik rettenetesen alulfizetett...

Akik rettenetesen alulfizetett szakon szereztek diplomát: hogy éreztek most vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem hergelni szeretnék, a tudás akkor is érték, ha nem fizetnek érte sokat. Csak kíváncsi vagyok, hogy aki úgy döntött, olyan szakmában dolgozik, ahol a fizetés ritkán éri el a 200 ezret is, az végül megbánta? Tisztában volt ezzel, mikor mellette döntött? Hogy élitek meg a hétköznapokat úgy, hogy sakkozni kell a pénzzel ide-oda vagy nélkülözni esetleg, mindezt 3-5 év egyetem után? Váltanátok pályát vagy választanátok mást, ha visszamehetnétek az időben? Vagy szeretitek így is az életeteket és amit csináltok?
2020. dec. 28. 02:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én amit megtanultam, azért tanultam meg, mert nem bírtam ki, hogy ne.

Szóval ha nem sikerül vele pénzt keresni, akkor külön kell megtanulni azt, amivel lehet.

2020. dec. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Én azt nem értem, hogy ebben mi a jó?

8 órában csinálni talán olyat, amit szeretsz, aztán a maradék 16-ban meg kattogni az albérletben?

Kell egy jó piacképes szakma, letudni a 8 órát, aztán lehet menni űzni a hobbit.

2020. dec. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Két használhatatlan bölcsész diplomám is van, sőt az egyiket PhD-ig is elvittem...


... plusz korán becsúszott az első gyerekem. Ott álltam egy csecsemővel meg egy ca. 70 ezer forintos kezdő fizetéssel...


... plusz még el is váltunk. És akkor tényleg beomlott minden. Na akkor adtam fel. Beadtam a jelentkezésem egy gazdasági szakra, és elmentem a versenyszférába dolgozni. Azóta elég jó karriert csináltam, 1M feletti fizetéssel...


... és már nem érdekel a bölcsész múltam. Hozzám tartozik az is. 10 évet vesztettem miatta a karrieremből, de ez is az életemhez tartozik.


De ha újrakezdhetném, annyit azért megtennék, hogy legalább szociológiát tanulnék bölcsészkedés helyett. Nem a pénz miatt, hanem mert az érdekel igazán.

2020. dec. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

3: De csak egy diploma ingyenes. Miből fizetted a harmadikat?...

Melyik szakot végezted és hova vettek fel vele?

2020. dec. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4: 12 félév ingyenes alap és mesterszakon és ehhez pluszban 6 félév ingyen jön még doktori képzésen. És létezik diákhitel is. Aki a bolognai rendszer előtt kezdte, annak az új rendszerben akkor is volt 12 ingyenes féléve, ha már korábban szerzett papírt. Egyébként én is fizetősön tolom a harmadik képzésem, havi 50 ezerbe nem hal bele az ember, még részmunkaidőben is meg lehet keresni, levelezőn-estin meg főállásban főleg nem nagy ügy, legrosszabb esetben felvesz diákhitelt és folyamatosan előtörleszt, a fennmaradó párszázezret meg már megoldja az új végzettségével.
2020. dec. 28. 08:16
 6/17 Vodafonelive ***** válasza:
94%
En mernok kent kerestem mar 210k bruttot amivel egyedul bereltem egy alberletet. Foztem es pont kijottem, akkor penzt nem tudtam felretenni, mert nem lehetett, mivel a fizetesemnek a 70+%-t kitette az alberlet rezsivel(sajnos szobat ezen a megyeszekhelyen nem lehetett berelni). Eltem, voltam, most Bp-en szobat berlek es jovore meg mar Budapesten tervezem a sajat lakasom megvetelet 27 evesen 20 evre, hogy addig se az alberletet fizessem. Hozzateszem, full egyedul, hiteles onerokkel(plusz minimalis segitseg amit vissza kell fizessek), amivel ebben a jelenlegi rendszerben tervezhetek. Azt is hozzateszem, az sem mindegy mit csinalsz. Amit utalsz es abban dolgozol, azzal gyomorgorcsod lesz es csak problemaid de sok minden agyban dol el es az igenyeidben.
2020. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
4. Az első két szakomat még tandíjmentesen jártam, sőt ösztöndíjat is kaptam mindkét helyről, mivel ez még a tandíj bevezetése előtt volt. A harmadik szakomat diákhitelből jártam ki, mivel nem volt pénzem még tandíjra sem. A negyedik szakomat félig a munkahelyem fizette, félig pedig szintén kölcsönből jártam ki (nagyon drága MBA képzés volt).
2020. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4. Amúgy marketing szakra jártam a BGE-re. Mint másoddiplomásnak könnyű bekerülni. Ilyen célra jó szerintem a legtöbb gazdasági vagy informatikai szak, amelyen van szombati levelező képzés. Talán a gazdasági informatika a legjobb szak e tekintetben, nagyon sokoldalú képzés.
2020. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8: Ez akkor másoddiplomás marketing szak, nem alapképzés?
2020. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

5: Érdekelne, pontosan hogy lehetne kiszámolni, hány ingyenes félévem van még.

Én is pont az átmenetben jártam, ennek ellenére sehol nem tudták megmondani kéne-e a fizetnem vagy sem. Azt is mondták, akit az előtt vettek fel, hogy ezt bevezették volna, annak továbbra is ingyenes végig a 2. diploma, de másutt nem ezt mondták.

Szóval én többet is félbehagytam emiatt, hogy elvileg behajthatták volna a tandíjat, megvolt ennek az esélye.


Azóta azt is hallottam, hogy félbehagyott képzések félévei nem számítanak, csak amiből szereztem diplomát.

De azt meg még a tandíj előtt szereztem.


Csak nappalin van ingyenes állami félév?

2020. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!