Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár mondhat ilyet? Nyílvános...

Tanár mondhat ilyet? Nyílvános megalázás?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, akinek a családja nem engedheti meg magának, hogy számítógépet vegyenek.

A tanárok pontosan tudják, hogy hátrányos helyzetű, egyik se piszkálta e miatt.

Egy kivételével. Már év eleje óta pikkel rá, beszólogat neki, mert nem jó az általa tanított tantárgyból.

A beszólogatás alatt ilyeneket érték, hogy otthon hagyta a könyvét és a tanár megkérdezte, hogy "És neked adnak otthon enni?!"

Aztán ugye bejött az online tanítás. Mint említettem nincsen számítógépük, telefonról tanult, azzal jelentkezett be az online órákra. A telefonja nem a legújabb, legjobb modell, rossz volt a hang, sokszor kidobálta az alkalmazás.

A tanár direkt őt szólította, őt olvastatta, aztán szekálta, hogy milyen rossz a hang. Egyik nap közölte vele az egész osztály füle hallatára, hogy "Inkább nem eszek egy hétig, de azt a számítógépet megveszem"

Tudom, tudom, túlreagálom meg nem velem történt, de én ilyen szempontból nagyon érzékeny vagyok. Szóltunk már az ofinak, hogy a tanár nem valami embercentrikus, erre az ofi azt válaszolta, hogy a tanár arra van hogy tanítson, nem arra, hogy pátyolgasson.



2020. dec. 30. 12:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy nem kisebbségi, tehát nem rasszizmusból ilyen bunkó a tanár, hanem személyesen az osztálytársamat nem bírja.
2020. dec. 30. 12:32
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Az osztályfőnököknek való jelzés általában szart se ér. Amennyit alapból nincs baja a másik tanárral, akkor biztosak lehettek benne, hogy nem fog semmit tenni. Sokkal jobb szerintem, ha az igazgatónak jelzitek, és jobb ha a szülők teszik. Rájuk valamiért jobban felfigyelnek a tanárok.
2020. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Oktatási ombudsman
2020. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok egy engedékeny típus, de ez szerintem is túlzás. Ha az osztályfőnök nem lép, akkor fokozatonként tovább kell menni. Akár addig, amíg a #3-as válaszoló is írta.
2020. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

"Inkább nem eszek egy hétig, de azt a számítógépet megveszem"


A diák helyébe már adtam is volna a lakcímet és vártam volna az első új gépemet ;). És megköszöntem volna.

2020. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Amúgy az ilyen kérdésekkel simán GDPR-t sértessz. Jó jó. Nincsennek benne személyes adatok, de a kérdést elolvasva az a tanár és az osztálytársaid is betudják azonosítani, hogy kiről van szó.
2020. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Nekem volt osztályfőnök olyanokat beszélt anno, hogy de kinyílt a csipád és hasonlók.

Másik gyereket szívatta 10 percig, hogy nem készült talán kémiára, de ilyenekkel, hogy mit csináltál tegnap ha nem készültél? Hát matekoztam, "akkor legalább abból nem buksz meg", hogy sportolt és "rád is fér" meg ilyesmi... F.sz volt.

2020. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

Rengeteg mellébeszélést érzek a történetedben.

Az osztálytársadnak van telefonja, van nete. Amit leírsz, hogy amiatt megy el nál a a net mert rossz minőségű, vagy nincs pénzük szimplán HAZUGSÁG.

Mellébeszélés.

Kifogáskeresés.


Tessék TA-NUL-NI.

2020. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam arról, hogy milyen minőségű az internetük. Azt írtam, hogy a telefonja nem mai darab, a hangszórók és mikrofonok egy idő után romlanak, recsegnek. A (nem csak) régi telefonoknak szokása ledobálni hálózatokról, kidobálni bizonyos alkalmazásokból aminek millió és egy oka lehet.

Ha meg már mellébeszélésnél tartunk, arról miért nem szólsz semmit, hogy egy ember, főleg egy tanár, aki êveket kínlódott (vagy nem kínlódott) az egyetemen/főiskolán és többek között pszichológiát is tanult, hogy mondhat ilyet egy másik embernek, aki ráadásul bizonyos értelemben ki van szolgáltatva neki?

Attól, hogy nem kulccsomóval hajintja nyakon a tanár a gyereket, még ugyanúgy bánja és rombolja.

2020. dec. 30. 16:41
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
totális műszaki mellébeszélés amit csinálsz. A történeted KAMU, mucika.
2020. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!