Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt így az...

Csak én érzem azt így az egyetem befejeztével, hogy nagyon túldimenzionálják azt, hogy az ember melyik intézményben tanult?

Figyelt kérdés

Két szakra jártam, egy "elit" egyetemre és előtte egy "noname" egyetem egyik szakára. Most úgy érzem, semmivel nem ért többet az eliten tanulni, az iparban mindenki magasról leszarja, hogy hol szereztem a papírt. Előtte éveken át azt hallgattam, hogy mennyire fontos egy neves, nívós intézményben tanulni, bevallom, kicsit én is elhittem. De azok az emberek is ugyanitt tartanak, akik máshol végeztek, ugyanannyi vagy akár kevesebb munkával (tekintve, hogy nekik talán nem volt annyira megterhelő a képzés). Konkrétan kollégák vagyunk egy olyan helyen és poziban, ami azért nem gagyi. És ismerek olyat is, akinek még felsőfokú végzettsége sincs, mégis az elitdiplomásokkal dolgozik (és fölöttük áll a tapasztalata miatt). Miért szeretik ezt egyesek bemesélni másoknak?


Lehet, hogy akadémiai területen nem mindegy ez, de a hallgatók 90%-a az iparban helyezkedik el. Tulajdonképpen holtmindegy lett volna, hol végzek, szabályosan feldughatom a seggembe az elitdiplomát és nem kell szégyenkeznem a másik papírom miatt sem úgy, mint ahogy anno gúnyt űztek belőle még az egyetemen. Mire jó ez?


2021. jan. 1. 19:56
 1/4 anonim válasza:
100%

Nem tudom, talán presztízskérdést csinálnak belőle??

Nekem az első főnököm azt mondta, hogy ahol azt kérdezik állásinterjún, hogy melyik egyetemen szereztem a diplomám és milyen eredménnyel végeztem, ott köszönjem meg a lehetőséget és sétáljak ki. :D

(Infó szakterület)

2021. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1: Szintén infós, egyetértek a főnököddel. :) Az úgy gondolom, lehet korrekt elvárás, hogy az illetőnek legyen papírja, megértem, ha valakinek emellett szólnak érvek. De hogy melyik egyetemről? És a sok tapasztalatlan gólya el is hiszi, hogy ez egy fontos dolog lesz majd később... Ha motivációnak szánják, az nagyon szomorú.
2021. jan. 1. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Az én tapasztalatom alapján az "elitegyetem" annyival komolyabb egy "simaegyetemnél" hogy az előbbiben ott szivatnak ahol tudnak, a tanárok lefelé kommunikálnak a hallgatóval, a hallgatók meg ott ölik egymást ahol tudják. Az oktatók ráadásul nem valami segítőkészek.

(Ez csak az én személyes tapasztalatom, ha valaki máshogy látja, ne zavartassa magát.)

2021. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És mi az elitegyetem? :). Mert, hogy például a BME ELTE vidéki egyetem között ég és föld a különbség. Az ELTE-n kutatókat akarnak belőled. Nem az iparba tolni. A BME se túl gyakorlatorientált. Videkén ahol a multik vannak ott a mérnökképzés kevésbé elméleti, inkább az iparra készít fel.


Szóval butaság ez az elmélet.

2021. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!