Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elkezdek egy komolyabb...

Ha elkezdek egy komolyabb egyetemet, vége az életemnek, fiatalságomnak?

Figyelt kérdés

Félek. Sőt, rettegek. Minimum 10, inkább 12+ évet kellene nagyon magas szinten tanulnom, most vagyok 20. Mire vége az okj képzésemnek, leszek 21. A jövő tanévet munkával és újra érettségizéssel töltöm. Mire elkezdem az egyetemet, leszek 22.

Nem attól félek hogy esetleg nem sikerül. Ez a nagy vágyam, elkezdem, ha kevés vagyok akkor kevés vagyok, van papírom másról amit szintén imádok csinálni, és könnyedén el tudok helyezkedni. Ráadásul ad valamiféle kevés alapot az egyetemhez is.

Attol rettegek, hogy nem élni fogok, hanem tanulni. Attól, hogy ott lesz a diploma a kezemben, de mindent megbánok, mert 22-34-ig konkrétan ""könyvek fölött görnyedtem"". Nagyon kielégít a tanulás, és hogy fejlesztem magam. De ha jól számolom orvosként olyan 30 körül kezdhetek el rezudensként dolgozni, szerintem olyan 35 fele lesz annyi pénzem és időm hogy külön költözhessek.

Megéri ez? Vagy alaptalanok a félelmeim? Valaki, akinek van tapasztalata ebben?

Légyszi ne lehurrogjatok, aki nem tud segíteni, az menjen tovább. Jelenleg emiatt a "pályaválasztási válság" miatt frusztrált vagyok, nincs szükségem kioktatásra.



2021. jan. 2. 09:49
A kérdező szavazást indított:
Alaptalanok a félelmeid, jó időbeosztással, ha minden nap tanulsz, mindenre lesz időd. Masnak azért nincs mert 5 nap alatt akarnak fél évet megtanulni
Kevés szabadidőd lesz, de lesz. Pl sport belefér mellette, megéri!
Kevés szabadidőd lesz, nem éri meg...
Semmi szabadidőd nem lesz, de megéri. Ami egyetem után lesz az mindent felülír.
Semmi időd és életed nem lesz, el ne kezdd!
Nem lehet megmondani... kezdd el és meglátod.
36 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
az biztos hogy az orvosi nagyon huzos a vizsgaidoszakban (valoszinuleg szorgalmiban is), de ha megfelelo a beosztasod es nem pazarlod az idod, mindenkeppen megeri, gyonyoru szakma. amellett pedig gondolj bele, hogy a barataid nagy resze ugyan ezen fog keresztul menni, egyutt fogtok tanulni, szenvedni, de kozben egyutt fogtok szorakozni is, semmikeppen se fog az eleted/7ben tanulasbol allni. sok sikert a terveidhez !
2021. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem végetér az életed, hanem elkezdődik. Kezdj el élni.
2021. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha más csak 5 napot tanul egész félévben, akkor miért is érne véget az élete, fiatalsága?
2021. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Szerintem feleslegesen idegeskedsz emiatt. Nagyon sokat kell tanulni, de gondolom, azért választod ezt, mert ezt akarod csinálni életed végéig. Ha kellőképp beosztod az idődet, és szorgalmas vagy, nem lesz gond, lesz időd mindenre!
2021. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre nem lesz időd, ezzel nem álltatlak, viszont egyáltalán nem igaz, hogy nem lesz időd élni!

Valóban, kell egy jó időbeosztás. Fel kell mérned a képességeidet, meg kell találnod a saját tanulási módszered. Szorgalmi időszakban is folyamatosan kell tanulni, vizsgaidőszakban meg aztán nyomni kell rendesen.

De muszáj pihenni és feltöltődni is! Lesz időd rendszeresen sportolni, bulizni, barátokkal találkozni, családi szülinapozásokon részt venni, stb. Viszont lesz, amikor fájó szívvel de le kell mondanod a programokat a számonkérések miatt. Ez többször fog megtörténni, mint szeretnéd.

2021. jan. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, vannak medikusok, akik versenyszerűen sportolnak. Úgyhogy bizonyára nemcsak alvásból és tanulásból fog állni az életed egészen addig, amíg le nem doktorálsz.
2021. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Hát, tudom ezt nem divat hangoztatni, de ha szegényebb családból származol, és a viszonylag gyors önállósodás a cél, akkor én nem választanék a helyedben "szerelemből" szakmát, főleg nem orvosit, hanem a megfelelő hozzáállással relatíve gyorsan elvégezhető, manapság piacképes BsC-k közül válogatnék.


Vagy ha már az eü-nél maradsz mindenképpen, a gyógyszerész szak is szóbajöhet.

2021. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!