Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni négy hónap...

Fel lehet készülni négy hónap alatt emelt történelem és emelt angol érettségire, ha minimum 60 %-ot szeretne elérni az ember?

Figyelt kérdés
Nagyjából milyen feltételei lennének? A középszintű érettségim angolból 90 % lett, történelemből 80 %, mindkettőből ötös voltam a négy év alatt - tudom, ezek csak tájékoztató jellegűek lehetnek, illetve a középszint és az emelt között elég nagy különbség van.

2021. jan. 3. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az angol megugorható egyszerűen egy 90%os középpel, ha sokmindent hallgatsz angolul és jól átveszed megint a nyelvtant. A nehezebb szerintem a töri, ott tényleg részletesen kell tudni mindent, jó lenne, ha végigolvasnád a tananyaghoz tartozó könyveket. Valamint mindkettőt gyakorold korábbi érettségi feladatsorokon,hogy megértsd a logikájukat. Sok sikert! :)
2021. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És mindenképp nézz utána az emelt színtű követelményeknek. Neten fent van valahol.
2021. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Én tavaly emelteztem töriből, 4 hónap alatt fel lehet készülni. Tudom ajánlani hozzá Bori István emelt vázlatos könyvét, valamint Farkas Judit könyvét, ami tartalmazza a szóbeli tételek kidolgozásáz. Az előbbiben van néhány pontatlanság, azonban felkészüléshez a tankönyv mellé tökéletes. A legjobban úgy lehet készülni, ha tanulás mellett párhuzamosan csinálod az emelt töri feladatsorokat,esszékkel együtt,javítókulccsal.
2021. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 🥰 Közben elkezdtem mindkettőre rendesen készülni, csak sikerül majd. 😊

Bori István könyvét ismerem, igazából októberben megrendeltem, és azóta tanultam belőle, de januártól fogom jobban átrágni. A követelményeket is megnéztem. :) Akkor ezentúl az előző évek feladatsorait is csinálom majd, ahogy tanácsoltátok.

2021. jan. 7. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!