Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötik korhoz az erettseg...

Miért kötik korhoz az erettsegi utáni szakmákat?

Figyelt kérdés
Érettsegi után nappali tagozatra csak azok mehetnek akik nem multak el 25 evesek. Ezt miert kotik korhoz? Tudtommal az errttsegit csak 18 ev utan adjak oda es 18 even felul már mindenki felnőttnek számít tehát nem a 16 evesekhez ül be az ember tanulni szakmát. Viszont csak 25 éves korig lehet okj szakmát tanulni és nem értem miért. Esti tagozatnál nincs korhatár de esti és nappali oktatás kozott oriási a kulonbség. Egyetem nincs korhoz kötve csak az okj szakmák.
2021. jan. 6. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
5%
Egyetem is korhoz van kötve. 25 éves korig ingyenes, aztán fizetsz.
2021. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz. Egyetem a pontokra épül. Ha van elég pontszámod akkor felvesznek államilag tamogatott képzésre es 12 félév ingyenes nappalin és nincs korhoz kotve. Csak a kozepszintu okj kepzesek. Tegyuk fel hogy burkolónak akarok tanulni erettsegi utan 2 ev alatt de nem mehetek nappalira mert 25 es fel eves vagyok csak estire ahol meg heti 1 szer van oktatas 5 nap helyett.
2021. jan. 6. 10:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Válassz olyan szakmát, ami estin is lehet tanulni! Nem olyan rossz az az esti képzés (jártam egy ilyenre, azért mondom).
2021. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!